21.7%
45.5%
33.3%
18.8%

Η πλήρης Remal Madri νίκησε εύκολα τους Charlotte Hornies στο κλειστό της Ριζούπολης επιστρέφοντας με αυτό τον τρόπο στις νίκες, έπειτα από τρεις διαδοχικές ήττες. Το παιχνίδι επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Δημήτρη Ρούσσου, ο οποίος, έπειτα από σύγκρουση με τον Βασίλη Βαγγέλη, υπέστη εξάρθρωση στον ώμο του και αποχώρησε από το γήπεδο, γεγονός που επηρέασε εμφανώς την ψυχολογία των Charlotte Hornies. MVP του αγώνα ήταν ο Βασίλης Βαγγέλης που σημείωσε 19 πόντους με 7 ριμπάουντ, 1 ασσίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Το σκορ άνοιξε με βολή ο Καμπούρης κάνοντας το 1-0, ο Διαμάντης έκανε το 1-2, 3-2 από τον Βαγγέλη και με δυο καλάθια οι Charlotte Hornies έκαναν το 3-6. Ο Αθανασάκος ισοφάρισε με τρίποντο σε 6-6, 6 το 6-8 έκανε ο Διαμάντης και ο Βαγγέλης με προσωπικό σερί 7-0 έκανε το 13-8 για να κλείσει το δεκάλεπτο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνέχισε το σερί η Remal Madri τρέχοντας νέο σερί 7-0 (συνολικά 14-0) για το 20-8. Ο Ζώης έκανε το 20-10, ο Βαγγέλης το 22-10, ο Διαμάντης με βολή έκανε το 22-11, ενώ από μια βολή πέτυχαν Καμπούρης και Αθανασιάδης για το 24-21. Το ημίχρονο θα κλείσει με καλάθι του Σπυριδωνίδη με σκορ 24-13.

Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου οι Charlotte Hornies έτρεξαν επιμέρους σκορ 2-9 και πλησίασαν σε 27-22. Από την άλλη η Remal Madri έτρεξε και αυτή ένα επιμέρους 8-2 ξεφεύγοντας και πάλι με 35-24. Το δεκάλεπτο τελείωσε έπειτα από δυο καλάθια των Ζαμπούρα και Βαγγέλη με σκορ 37-26.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η Remal Madri έτρεξε μικρό σερί 6-0 για το 43-26, ο Παπασταύρου ευστόχησε σε μια βολή και ο Ζώης σε ένα τρίποντο κάνοντας το 43-30. Με τρίποντο απάντησε ο Διαμαντόπουλος για το 46-30, ο Παπασταύρου έκανε το 46-32, ενώ Βαγγέλης και Χατζηιγνατίου διαμόρφωσαν το 50-32. Ο Στυλιανός ευστόχησε σε δυο βολές για το 50-34, 52-34 από τον Αθανασάκο, ενώ Φραγκιουδάκης και Ζώης διαμόρφωσαν το 52-38. Ο Διαμαντόπουλος από τα 12 μέτρα έγραψε το 55-38, ενώ ο Φραγκιουδάκης με lay-up το τελικό 55-40.