31.3%
71.4%
38.1%
17.1%

Οι Remal Madri κατάφεραν να “κλέψουν” στα τελευταία δευτερόλεπτα τη νίκη από τα χέρια των νεοσύστατων Machamps, ενώ βρίσκονταν πίσω κατά την μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού. Αρκούσε για εκείνους ένα πολύ καλό 4ο δεκάλεπτο (επιμέρους 22-12), καθώς τα υπόλοιπα τρία τα κέρδισαν οι Machamps. Φόβερο ματς ακατάλληλο για καρδιακούς, ήδη από την πρεμιέρα, με το τελικό 63-60 να το μαρτυρά.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με το 0-2 για τους Machamps με καλάθι του Σπανού, 2-2 θα ισοφαρίσει ο Μανίνας, 2-6 από τους Βουλγαράκη και Αντωνίου, 4-6 ο Μανίνας ξανά, Βουλγαράκης και Κουρεμένος για το 4-10, Δαδούκης και Κυρανός σκοράρουν για να μειώσουν σε 8-10, ενώ το 8-12 θα κάνει ο Μανίνας.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Χαραλαμπόπουλος για το 11-12, 11-14 ο Βουλγαράκης, 12-14 με μία βολή ο Δαδούκης, 12-16 ο Σπανός, σερί 9-0 των Ρεμάλ με τους Καμπούρη, Δαδούκη, Παπαδόπουλο και Χατζηιγνατίου να σκοράρουν για το 21-16, Βουλγαράκης βάζει στοπ στο σερί αυτό για το 21-18, Καμπόυρης και 22-18, 22-21 από τον Σπανό, 23-21 ο Κυρανός, 0-9 σερί των Machamps με τους Σπανό, Αντωνίου και Πουλλίτα να σκοράρουν, 3 βολές του Δαδούκη για το 26-30, ενώ το τελικό για το πρώτο ημίχρονο 26-32 θα γράψει ο Κουρεμένος.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων στο παρκέ πρώτοι θα σκοράρουν οι Ρεμάλ με τον Ιφτιχάρ και τον Δαδούκη για το 29-32, 29-34 από τον Αντωνίου, 31-34 ο Δαδούκης, 31-37 από τον Σπανό, Καμπούρης και Παπαδόπουλος για το 36-37, Βουλγαράκης και Σπανός σκοράρουν διαδοχικά για το 36-42, Δαδούκης και Διαμαντόπουλος 39-42, 39-45 ο Βουλγαράκης, Κυρανός για το 41-45, ενώ το 41-48 θα γράψει με τρίποντο ο Βουλγαράκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και 46-48 οι Ρεμάλ με Χαραλαμπόπουλο και Χατζηιγνατίου, Βουλγαράκης για το 46-51, 48-51 ο Κυρανός, 48-53 ο Αντωνίου, 50-53 μειώνει ο Διαμαντόπουλος, 50-58 από τους Σπανό και Βουλγαράκη, 52-58 ο Καμπούρης, δύο βολές του Σπανού για το 52-60, ενώ κάπου εδώ, με λιγότερο από 3 λεπτά να απομένουν, οι Ρεμάλ θα τρέξουν ένα φοβερό σερί 11-0, με τους Παπαδόπουλο, Κυρανό, Ιφτιχάρ και Δαδούκη να σκοράρουν για να φέρουν την ομάδα τους μπροστά με 63-60, σκορ το οποίο παρέμεινε ως και την λήξη.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Δαδούκης, ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 14 πόντους, με 16 ριμπάουντ και μοίρασε 2 ασίστ, συγκεντρώνοντας έτσι 23 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Remal Madri ξεχώρισε επιπλέον ο Κυρανός, με τον Παπαδόπουλο να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Machamps σε καλή μέρα βρέθηκε ο Σπανός και ο Πουλλίτας.