14.3%
65.4%
36.0%
40.0%

Οι Mafia Ballers παίζοντας στα κόκκινα από την αρχή του παιχνιδιού, πήραν μεγάλη διαφορά από νωρίς στο ματς κόντρα στην Remal Madri και κέρδισαν άνετα με 77-52. MVP του αγώνα ήταν ο Δημήτρης Πρασσάς με 12 πόντους, 11 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Mafia Ballers ξεκίνησαν με αδιανόητα ποσοστά ευστοχίας, ενώ από την άλλη η Remal Madri ήταν πολύ άστοχη, επομένως η διαφορά άνοιξε αρκετά. Γρούντας και Πρασσάς έγραψαν το 0-5, 2-5 ο Παπαγιαννώδης, 2-9 οι Παπαδιάς και Γρούντας, 4-9 ο Διαμαντόπουλος, 4-19 με ένα 0-10 σερί οι Γρούντας, Πρασσάς και Μπουγιούκας, 6-19 ο Χατζηιγνατίου, 6-20 ο Φωκάς, 7-20 ο Χρονοπουλος, 7-28 οι Γρούντας και Οικονομίδης και 8-28 από τον Χρονοπουλο για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν στους ίδιους ρυθμούς, με αποτέλεσμα οι διαφορά να πηγαίνει πάνω από τους 30 στο ημίχρονο. Ο Δούσης ανέβασε σε 8-32, 10-32 ο Χρονοπουλος, 10-36 ο Μπουγιούκας, 12-36 ο Χατζηιγνατίου, 12-37 ο Πρασσάς, 15-37 ο Χρονοπουλος ξανά, 15-49 οι Οικονομίδης, Γρούντας και Παπαδιάς, 17-49 ο Ιφτιχάρ και 17-51 με δύο βολές του Παπαδιά για να κλείσουμε ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πρασσάς έγραψε το 17-54, 19-54 ο Χρονόπουλος, 19-57 οι Γρούντας και Οικονομίδης, 27-57 οι Ζαρκαδούλας, Διαμαντόπουλος και Χρονόπουλος και 27-60 από τον Γρούντα για να κλείσουμε το δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο η Remal Madri για λόγους γοήτρου προσπάθησε όσο μπορούσε επιθετικά για να ρίξει τη διαφορά. Ο Χρονόπουλος μείωσε σε 30-60, 30-63 ο Οικονομίδης, 32-63 ο Ζαρκαδούλας, 32-65 ο Δούσης, 35-65 ο Χρονόπουλος, 35-68 ο Πρασσάς, 37-68 ο Χρονόπουλος ξανά, 37-72 οι Δούσης και Φωκάς, 40-72 οι Κτενίδης και Αθανασάκος, 40-76 ο Δούσης, 52-76 οι Παπαδόπουλος και Κτενίδης και 52-77 από τον Γρούντα με μια βολή για να γραφτεί το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Mafia Ballers, πέρα από τον Πρασσά, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Γρούντας, Οικονομίδης και Παπαδιάς. Για την Remal Madri ξεχώρισαν οι Χρονόπουλος και Κτενίδης.