17.1%
50.0%
28.9%
29.2%

Η Partouzan ήταν εκείνη που έσπασε το ρόδι κερδίζοντας την Remal Madri με 54-57 σε ένα παιχνίδι όπου σε όλη τη διάρκεια του οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι καλάθι. MVP του αγώνα ήταν ο Σπύρος Παυλόπουλος με 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Remal Madri πήρε τα ηνία του παιχνιδιού, προσπαθούσε να χτίσει διαφορά, όμως η Partouzan κάθε φορά έβρισκε λύση για να μην το επιτρέψει. Ο Παυλόπουλος έγραψε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Κακλέας απάντησε με ένα προσωπικό 5-0 για το 5-2, 5-4 ο Ηλιόπουλος, 7-4 ο Χατζηιγνατίου, 7-6 ο Πανάγος, 10-6 ο Αθανασάκος, 10-8 ο Παυλόπουλος, 14-8 οι Κακλέας και Ιφτιχάρ, 14-9 ο Καρατζάς, 16-9 ο Κακλέας και 16-15 με ένα τρίποντο του Καραδήμα και ένα του Γούλια για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο το ματς συνέχισε να πηγαίνει καλάθι καλάθι. Ο Διαμαντόπουλος έγραψε το 19-15, 19-17 ο Καζαφέρης, 22-17 ο Διαμαντόπουλος, 22-19 ο Καζαφέρης, 23-19 ο Ιφτιχάρ, 23-21 ο Παυλόπουλος, 25-21 ο Κακλέας, 25-25 οι Καρατζάς και Καραδήμας, 28-25 ο Παπαδόπουλος, 28-26 ο Ζουρνατσίδης, 31-26 ο Διαμαντόπουλος και από ένα καλάθι οι Παυλόπουλος και Ζουρνατσίδης για να κλείσουμε ημίχρονο με σκορ 31-30.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Πανάγος με τρίποντο έβαλε μπροστά την ομάδα του με 31-33, 33-33 ο Αθανασάκος, 33-34 ο Ζουρνατσίδης, 35-34 ο Διαμαντόπουλος, 35-36 ο Ρηγανάκος, 37-36 ο Παπαδόπουλος, 37-39 ο Καραδήμας, 39-39 ο Χατζηιγνατίου, 39-45 με άλλα δύο τρίποντα του Καραδήμα και 44-45 από τους Παπαδόπουλο, Πετράκη και Χατζηιγνατίου για να κλείσουμε την περίοδο.

Στην τελευταία περίοδο οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν συνεχώς στο προβάδισμα, με την Partouzan να είναι πιο τυχερή και ψύχραιμη στο τέλος και να παίρνει τη νίκη. Ο Παπαδόπουλος έγραψε το 47-45, 47-48 οι Καρατζάς και Παυλόπουλος, 51-48 από τον Κακλέα, 51-53 ο Πανάγος, 53-53 ο Κακλέας ξανά, 53-55 οι Ζουρνατσίδης και Καζαφέρης βάζοντας από μια βολή, 54-55 ο Κακλέας και δύο βολές του Πανάγου για το τελικό 54-57 που χάρισε τη νίκη στην Partouzan.

Για την Partouzan, πέρα από τον Παυλόπουλο, σε καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Καραδήμας και Πανάγος. Για την Remal Madri ξεχώρισε ο Κακλέας.