4.5%
33.3%
42.9%
29.6%

Την 3η νίκη της κατάφερε να πετύχει η ομάδα των Zero Gravity, αφού επικράτησε με 41-67 των Remal Madri. Οι νικητές, μπήκαν από το ξεκίνημα πολύ δυναμικά, δείχνοντας από την αρχή τις προθέσεις τους, με το ημίχρονο να κλείνει στο +20 (16-36). Οι Remal Madri βρήκαν καλύτερο ρυθμό στο 3ο δεκάλεπτο, κράτησαν προσωρινά τους Zero Gravity, οι οποίοι πάτησαν ξανά γκάζι στην τελευταία περίοδο, όπου και έβαλαν “φρένο” στις όποιες ελπίδες είχαν οι Remal για τη νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Zero Gravity να πατούν πολύ δυναμικά παρκέ, αφού με 2 πόντους του Παπαδέα και 10 του Αράπογλου, θα κάνουν πολύ γρήγορα το 0-12 στο ματς. Οι Remal Madri θα μπουν στο παιχνίδι με δίποντο του Δαδούκη για το 2-12, ο Μαραμπέας με 2 σουτ μέσης απόστασης θα διαμορφώσει το 2-16, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με 2/2 βολές ο Δαδούκης, μειώνοντας τη διαφορά στους 12 πόντους για το 4-16.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Remal με δίποντο του Δαδούκη θα κάνουν το 6-16, ο Κωστόπουλος με δικό του δίποντο θα γράψει το 6-18 και ο Κυρανός με 2 δικά του καλάθια θα μειώσει σε 10-18. Οι Zero Gravity θα συνεχίσουν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι, αφού με ένα νέο σερί 2-14 θα καταφέρουν να στείλουν το ματς στους 20 πόντους για το 12-32, ο Μανίνας με lay up θα μειώσει σε 14-32, με τον Κωστόπουλο να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 14-34. Εκεί, ο Ιφτιχάρ με σουτ μέσης απόστασης θα γράψει το 16-34, με το πρώτο ημίχρονο να σφραγίζει ο Τζιαμαλής με ελεύθερο lay up στον αιφνιδιασμό έπειτα από κλέψιμο στο κέντρο για το 16-36 στην ανάπαυλα.

Στην επανάληψη, οι Zero Gravity θα ευστοχήσουν σε βολή και δίποντο των Μαραμπέα και Αντωνόπουλο αντίστοιχα για το 16-39, οι Remal θα απαντήσουν με ένα δικό τους σερί 7-3 από τον Δαδούκη για το 23-42, με τον Αράπογλου να ευστοχεί σε νέο τρίποντο για το 23-45 στο ματς. Με δίποντο του Κυρανού, οι Remal θα κάνουν το 25-45, ο Μαραμπέας θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 25-47, ενώ το δεκάλεπτο θα κλείσουν οι Remal Madri με ένα σερί 6-2, μειώνοντας έτσι σε 31-49 το ματς.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Μαραμπέας με νέο δίποντο θα κάνει το 31-51, ο Μανίνας με γκολ-φάουλ θα μειώσει σε 34-51, με τον Τζιαμαλή να απαντά με τρίποντο από τις 45° για το 34-54. Στη συνέχεια, ο Ιφτιχάρ με δίποντο και ο Δαδούκης με βολή θα κάνουν το 37-54, οι Zero Gravity θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 24 πόντους με ένα σερί 2-9, με τον Μανίνα να μειώνει με δίποντο στη συνέχεια σε 41-63. Το παιχνίδι θα σφραγίσουν με 2 δίποντα ο Κωστόπουλος και ο Παπαδέας, με την αναμέτρηση να κλείνει στο 41-67.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο “παραλίγο τριπλός” Χρήστος Παπαδέας ο οποίος σταμάτησε στους 8 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 13 ριμπάουντ, μοίρασε 8 ασίστ, έκλεψε 3 φορές την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 2 του προσπάθειες, για να συγκεντρώσει 27 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Κωστόπουλος και Αράπογλου, ενώ από τους Remal Madri ξεχώρισε η προσπάθεια των Δαδούκη και Κυρανό.