43.5%
62.5%
42.9%
28.0%

Έπειτα από ένα πολύ όμορφο παιχνίδι, οι ReTirees κατάφεραν να προσπεράσουν το εμπόδιο των Χαμένων Ταλέντων και να ανέβουν στο 2-3 στον βαθμολογικό πίνακα στην 5η στροφή της Golden League. Οι ReTirees μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι, αφού με ένα αρχικό 12-0 έθεσαν τις πρώτες βάσεις για το ροζ φύλλο. Μέχρι και τα μέσα του 3ου δεκαλέπτου, η διαφορά ολοένα και αυξανόταν, φτάνοντας μέχρι και τους 19 πόντους στο 54-35, όπου και τα Χαμένα Ταλέντα δεν τα παράτησαν και μείωσαν μέχρι και τους 8 πόντους με 2 λεπτά πριν τη λήξη του ματς. Οι ReTirees δεν επέτρεψαν την ολική ανατροπή και έτσι προχώρησαν στη 2η νίκη τους στη φετινή σεζόν.

Έναρξη του παιχνιδιού, με ένα πολύ καλό ξεκίνημα των ReTirees που θα ξεκινήσουν με ένα σερί 12-0 από 3 πόντους των Λουκόπουλο και Γιαμαίο και από 2 των Πλεξουσάκη, Σαρρή και Μαθιουδάκη. Τα Χαμένα Ταλέντα θα μπουν στο ματς με τρίποντο του Ψημάδη για το 12-3, ο Μαθιουδάκης θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 15-3, ενώ ο Πενταγιώτης με νέο τρίποντο θα διαμορφώσει το 15-6 στο ματς. Εκεί, ο Τσιρίδης θα γράψει με δίποντο το 17-6, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει ο Καραγρηγορίου με τρίποντο για να μειώσει τη διαφορά στους 8 με το σκορ στο 17-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Κωστούλας με δίποντο θα ανοίξει τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό για το 19-9, ο Ψημάδης θα μειώσει στους 5 με τρίποντο και δίποντο για το 19-14, ενώ ο Σοφούλης με σουτ πίσω από τα 6.75 θα γράψει το 22-14. Στη συνέχεια, ο Καραγρηγορίου με νέο τρίποντο για τα Χαμένα Ταλέντα θα κάνει το 22-17, ενώ οι ReTirees με ένα σερί 9-2 θα ανοίξουν και πάλι τη διαφορά στους 12 πόντους για το 31-19. Με βολή, ο Κυριακού θα κάνει το 31-20, ο Κωστούλας με δίποντο το 33-20 και ο Σταμπουλίδης με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 33-22. Το πρώτο ημίχρονο θα σφραγίσει με 2 σερί δίποντα ο Τσιρίδης για να διαμορφώσει έτσι το 37-22.

Στην επανάληψη, ο Ψημάδης θα ροκανίσει τη διαφορά με δίποντο για το 37-24, ο Μαθιουδάκης θα απαντήσει με βολή, κάνοντας το 38-24, ενώ τα Χαμένα Ταλέντα με ένα σερί 3-7 θα καταφέρουν να μειώσουν το παιχνίδι στους 10 πόντους και στο 41-31. Εκεί, ο Μαθιουδάκης με σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 43-31, ο Πενταγιώτης με τρίποντο θα μειώσει σε 43-34 και οι ReTirees με ένα σερί 11-1 θα πάνε το ματς στους 19 πόντους για το 54-35. Με 2 δίποντα των Κυριακού και Πενταγιώτη θα μειώσουν τα Χαμένα Ταλέντα σε 54-39, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει ο Κωστούλας ύστερα από δικό του δίποντο από την αντίπαλη ρακέτα για το 56-39 των ReTirees.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Σταμπουλίδης με δίποντο θα μειώσει σε 56-41, ο Σοφούλης με μακρινό τρίποντο θα κάνει το 58-41, με τα Χαμένα Ταλέντα να μειώσουν τη διαφορά στους 14, έπειτα από ένα σερί 2-5. Οι ReTirees εκεί θα απαντήσουν με 2/2 βολές του Τσιρίδη και δίποντο του Αντωνόπουλου για το 64-46, ενώ τα Χαμένα Ταλέντα, με γκολ-φάουλ του Καραγρηγορίου και 3/4 βολές του Πενταγιώτη θα ροκανίσουν το ματς στους 12 για το 64-52. Στη συνέχεια, ο Τσιρίδης με βολή θα κάνει το 65-52, ο Πενταγιώτης με νέο τρίποντο το 65-55 και ο Αντωνόπουλος με δικό του δίποντο κάτω από το καλάιθ το 67-55. Τα Χαμένα Ταλέντα με 2 δίποντα των Καραγρηγορίου και Πενταγιώτη θα μειώσουν στους 8 πόντους για το 67-59, ο Τσιρίδης θα κάνει το 69-59 και ο Κασβής με δίποντο το 69-61. Το ματς θα σφραγίσει ο Στέφος με ελεύθερο δίποντο για το τελικό 71-61.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Σπύρος Τσιρίδης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 19 πόντους με 2 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 7 ασίστ και 5 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 26 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Τσιρίδη από τους ReTirees ξεχώρισε και ο Μαθιουδάκης, με τον Σαρρή να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τα Χαμένα Ταλέντα σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Πενταγιώτης και ο Καραγρηγορίου.