22.2%
75.0%
45.5%
17.6%

Το αήττητο τους συνέχισαν και αυτή την αγωνιστική οι ReTirees κερδίζοντας με 67-58 τους Nothing But Net. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Κατιάκος ο οποίος είχε 18, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι ομάδες άργησαν να βρουν ρυθμό στην επίθεση τους, αλλά όταν βρήκαν, άρχισαν να βάζουν καλάθια με άνεση. Ο Καραμανής έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, για να ιαοφαρισει λίγο μετά ο Κατιάκος με δύο βολές. Το 2-4 έγινε από τον Δημητρίου όμως ο Μιχαηλιδης ισοφάρισε και πάλι σε 4-4. Ξαναπήραν προβάδισμα οι Net με τον Μακρυγιάννη να σημειώνει το 4-6 όμως Ο Στόλης ισοφάρισε και πάλι για τους ReTirees (6-6). Το ματς συνέχισε να πηγαίνει καλάθι-καλάθι. Ο Σταυρίδης έκανε το 6-8 και ο Κατιάκος ισοφάρισε σε 8-8. Το 8-10 έκανε λίγο αργότερα ο Σαπλατέρας, όμως ξανά οι ReTirees έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μιχαηλίδη (10-10). Ο Καραμανής έκανε το 10-12. Από εκείνο το σημείο και μέχρι το τέλος της περιόδου οι ReTirees πήραν προβάδισμα για πρώτη φορά κάνοντας ένα 6-0 με τους Κατιάκο, Αφολάνιο και Πλεξουσάκη να βάζουν από ένα καλάθι για το τελικό 16-12 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Net αντέδρασαν, πήραν προβάδισμα, αλλά μετά από αυτό οι παίχτες του Νίκου Κουσούλη τους επνιξαν και τελικά πήραν και μια μικρή διαφορά, την οποία είχαν σαν βάση στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Λαρεντζάκης σημείωσε το 18-12, με τον Σαπλατέρα να μειώνει και πάλι στους 4 (18-14). Ο Αφολάνιο έκανε το 20-14, με τους Net να απαντάνε με ένα 0-7 που τους έδωσε προβάδισμα με 20-21. Κοτσίφης και Λαρεντζάκης ήταν οι σκόρερ αυτού του σερί. Κατευθείαν απάντησαν όμως με ένα δικό τους σερί οι ReTirees που έφτασε το 9-0 και έκαναν το 29-21. Σκόρερ ήταν οι Μιχαηλιδης, Αντωνόπουλος και Γιαμαίος. Ο Δημητρίου έκανε το 29-23, με τον Κατιακο να απαντάει λίγο αργότερα και να σημειώνει το τελικό 31-23 του ημιχρόνου.

Η τρίτη περίοδος ήταν η ιδανική για τους ReTirees. Κατάφεραν να παίξουν το μπάσκετ που ζητάει ο Νίκος από τους παίχτες του και πήραν μια πολύ μεγάλη διαφορά στο τέλος της. Ο Στόλης σημείωσε το 34-23 και ανέβασε για πρώτη φορά τη διαφορά δε διψήφιο. Ο Μακρυγιάννης μείωσε σε 34-25, όμως οι ReTirees έτρεξαν ένα 7-0 με τους Στόλη, Πλεξουσάκη και Κατιάκο πηγαίνοντας το σκορ στο 41-25. Ο Δημητρίου έσπασε το run των ReTirees και σημείωσε το 41-27. Ο Αφολάνιο ανέβασε και πάλι στους 16 κάνοντας το 43-27, όμως και πάλι ο Δημητρίου ήταν εκεί για να ρίξει στους 14 (43-29). Ένα 9-0 των ReTirees εκτόξευσε τη διαφορά στους 23 (52-29) με τους Πλεξουσάκη, Κατιάκο και Στόλη να είναι οι δράστες του σερί. Οι Net μειωσαν σε 52-32. Ο Λαρεντζάκης έκανε το 54-32. Ο Μακρυγιάννης σημείωσε το τελικό 54-35 της περιόδου.

Στην τελευταία περίοδο οι Net έκαναν την αντεπίθεση τους όμως οι ReTirees ήταν ψυχραιμοι στα σημεία που έπρεπε και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη χωρίς να αγχωθουν ιδιαίτερα. Καραμανής και Δημητρίου μειωσαν γρήγορα σε 54-40, με τον Στόλη να ανεβάζει στους 16 λίγο αργότερα (56-40). Ένα ακόμα καλό σερί αμυνών αλλά και επιθέσεων από τους Net έριξε το ματς στους 9(56-47). Ο Γιαμαίος σημείωσε το 58-47, ο Δημητρίου όμως έριξε και πάλι στους 9 με δύο βολές (58-49). Ο Κατιάκος σημείωσε το 60-49,ομως και πάλι ο Δημητρίου μείωσε στους 9 κάνοντας το 60-51. Ο Πλεξουσάκης έβαλε μια βολή και έκανε το 61-51, με τον Σαπλατέρα να μειώνει στους 8 κάνοντας το 61-53. Ο Γιαμαίος έκανε το 63-53, με τον Κοτσίφη να βάζει τρίποντο και να κάνει το 63-56 μειώνοντας στους 7 με περίπου ενάμιση λεπτό να μένει. Όμως οι ReTirees κράτησαν τη ψυχραιμία τους στις βολές και δεν ανησύχησαν παραπάνω. Ο Πλεξουσάκης έβαλε δύο και σημείωσε το 65-56. Ο Σταυρίδης έκανε το 65-58, με τον Κατιάκο να βάζει ακόμα δύο βολές και να σημειώνει το τελικό 67-58.

Πέρα από τον Κατιάκο, σε καλή μέρα βρέθηκαν και οι Στόλης και Πλεξουσάκης. Για τους Nothing But Net ο Δημητρίου ήταν εξαιρετικός.