33.3%
43.5%
40.0%
22.2%

Οι ReTirees, μπαίνοντας δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού, κατάφεραν να πάρουν μια άνετη νίκη με 60-80 κόντρα στους Red-Dicolo. MVP του αγώνα ήταν ο Αντώνης Κατιάκος με 22 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 τάπα.

Στην πρώτη περίοδο ο Κατιάκος μπήκε στο ματς σαν ταύρος σε αρένα, με αποτέλεσμα οι ReTirees να πάρουν μια καλή διαφορά από νωρίς στο ματς. Καλάθι του Κατιάκου για το 0-2, 2-2 από τον Λαουρδέκη και άλλοι πέντε πόντοι του Κατιάκου για το 2-7. Γκολ φάουλ του Λαουρδέκη για το 5-7, απάντηση με 0-7 από Γιαμαίο και Κατιάκο για το 5-14, τρίποντο του boboric για το 8-14 και δύο βολές του Κατιάκου για το 8-16. Ο Λιάπης μείωσε με μια βολή σε 9-16, οι ReTirees απάντησαν με δύο γρήγορα καλάθια για το 9-20 και 11-20 από τον Κλωνάρη. Καλάθι του Πλεξουσάκη για το 11-22, 13-22 από τον Λαουρδέκη και 4 συνεχόμενοι πόντοι από τον Κοτσαμπά για το 13-26.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ReTirees συνέχισαν την πολύ καλή τους άμυνα, η οποία τους έδινε και ενέργεια στην επίθεση, με αποτέλεσμα η διαφορά να πηγαίνει όλο και πιο ψηλά. Ο Στόλης με τρίποντο έγραψε το 13-29, 15-29 από τον Boboric και 15-33 με τους Σαρρή και Κωστούλα να βάζουν από ένα καλάθι. Ο Μπρίκος μείωσε σε 17-33, Γιαμαίος και Σαρρής απάντησαν με 0-5 για το 17-38 και 19-38 από τον Λαουρδέκη. Ξανά καλάθι του Σαρρή για το 19-40, απάντηση του Λαουρδέκη και 21-43 με τρίποντο ο Κατιάκος. Ο Τσαπατάκης μείωσε σε 23-43, ο Πλεξουσάκης έβαλε καλάθι για το 23-45 και ο Φωτεινάκης μείωσε στο τελικό 25-45 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Red-Dicolo προσπάθησαν να μειώσουν, όμως όταν ο Νίκος Κουσούλης είδε ότι οι παίχτες του άρχισαν να χαλαρωνουν κάλεσε time out, τους ξύπνησε και η διαφορά άρχισε να ανεβαίνει ξανά. Τρίποντο του Στόλη για το 25-48, 28-48 με γκολ φάουλ ο Τσαπατάκης και 28-50 από τον Κατιάκο. Λαουρδέκης και Boboric μείωσαν σε 33-50, Κατιάκος και Κοτσαμπάς απάντησαν βάζοντας από ένα καλάθι για το 33-54 και 37-54 από τους Κλωνάρη και Boboric. Πλεξουσάκης και Γιαμαίος ανέβασαν τη διαφορά στους 22 με ένα 0-5(37-59), ο boboric μείωσε σε 39-59 και 0-4 δια χειρός Κατιάκου για το 39-63. Καλάθι του Λαουρδέκη για το 41-63 και τρίποντο από τον Λαρεντζάκη για το τελικό 41-66 του δεκαλέπτου.

Η τελευταία περίοδος ήταν πιο πολύ διαδικαστικού χαρακτήρα, με τον Νίκο Κουσούλη που είχε πιο πολλές λύσεις στον πάγκο να δοκιμάζει διάφορα σχήματα, αφού η νίκη είχε καθαρίσει από νωρίς. Ο Μπρίκος μείωσε σε 44-66, 44-70 από Κοτσαμπά και Σαρρή και 46-70 από τον Λαουρδέκη. Δύο βολές του Πλεξουσάκη για το 46-72, 48-72 από τον Boboric και απάντηση του Σαρρή για το 48-74. Λαουρδέκης και Μπρίκος έβαλαν 4 πόντους για το 52-74, 52-75 από τον Κωστούλα και 53-75 από τον Μπρίκο. Κατιάκος και Κωστούλας ανέβασαν στο 53-80, για να ακολουθήσει ένα 7-0 σερί από τον Τσαπατάκη για το τελικό 60-80.

Για τους ReTirees, πέρα από τον Κατιάκο, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Στόλης, Γιαμαίος και Σαρρής. Για τους Red-Dicolo ξεχώρισαν οι Λαουρδέκης, Τσαπατάκης και Boboric.