39.1%
57.9%
41.0%
27.8%

Κατώτερη των προσδοκιών ήταν η εμφάνιση των Undertakers στο ντέρμπι της αγωνιστικής με τους ReTirees όπου ηττήθηκαν με το εμφατικό 90-58. MVP του ο αγώνα ήταν ο Χρήστος Μιχαηλίδης ο οποίος είχε στο ματς 15 πόντους (5/6 βολές, 5/6 δίποντα), 9 ριμπάουντ (7-2), 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού δεν μπήκαν άσχημα οι Undertakers που παρόλο που έφαγαν πρώτοι καλάθι από τον Αφολάνιο, έκαναν ένα σερί 0-6 με τους Παπαγιάννη και Στερμάσι παίρνοντας έτσι προβάδισμα με 2-6. Μαρίνος και Ηλιακής έβαλαν από ένα καλάθι για να κάνουν το 6-6, όμως οι Undertakers πήραν πάλι προβάδισμα με ένα lay up του Κοντίνου και δύο βολές του Στερμάσι κάνοντας το 6-10. Αμέσως μετά σε ενα τρίποντο του Γιαμαιου, που έκανε το 9-10, απάντησε ο Καρνέσης κάνοντας το 9-13. Το ντέρμπι κάπου εκεί άρχισε να τελειώνει όμως, καθώς σε εκείνο το σημείο και μεχρι να λήξει η περίοδος οι ReTirees έτρεξαν ένα 14-0 με σκόρερ τους Σαρρή, Γιαμαίο, Αφολάνιο, Στόλη και Μιχαηλίδη κάνοντας το σκορ 23-13. Στη δεύτερη περίοδο, όπως και σε όλο το υπόλοιπο ματς, το ντέρμπι μετατράπηκε σε πάρτι. Γιαμαίος, Μιχαηλίδης, Πλεξουσάκης και Σαρρής έκαναν ότι ήθελαν στο γήπεδο, με τους Undertakers να έχουν τον Καρνέση στη χειρότερη βραδιά του. Η διαφορά άνοιγε συνεχώς με αποτέλεσμα να κλείσουμε ημίχρονο με 42-21. Ούτε στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε κάποια αλλαγή στο ματς. Οι Undertakers δεν κατάφεραν ποτέ να πλησιασουν στο σκορ. Το παιχνίδι είχε αποκτήσει διαδικαστικό χαρακτήρα. Το πρώτο “χαστούκι” της χρονιάς ήταν αρκετά δυνατό για τους Undertakers με τον πίνακα να γράφει τελικό σκορ 90-58. Με αυτόν τον τρόπο έφτασαν στο 5-0 οι ReTirees, έχοντας μάλιστα και απουσίες όπως αυτή του Κατιάκου και του Κοτσαμπά.

Πέρα από τον MVP Μιχαηλίδη, πολύ καλό ματς έκαναν και οι Ηλιακής και Γιαμαίος. Για τους ηττημένους καλός, αλλά πολύ πιο χαμηλά από τα στάνταρ του, ήταν ο Καρνέσης,καθως και ο Στερμάσι έκανε καλή εμφάνιση.