22.6%
60.0%
17.8%
5.6%

Χωρίς να αντιμετωπίσουν ιδιαίτερα προβλήματα, οι S.O.S., μπήκαν από το ξεκίνημα πολύ συγκεντρωμένοι στο ματς και πήραν τη 2η νίκη τους σε ισάριθμα παιχνίδια για το καλοκαιρινό πρωτάθλημα. Οι S.O.S. δεν απειλήθηκαν από τους Kourayo κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, με τους νικητές να ανεβάζουν ρυθμούς και να ανοίγουν την ψαλίδα της διαφοράς στο 2ο ημίχρονο. Πλέον, όλο το ενδιαφέρον του ομίλου πέφτει στο επόμενο ματς των S.O.S. με τους Αλεπουδιάρηδες, όπου μία από τις 2 ομάδες θα συνεχίσει αήττητη και η άλλη θα κάνει την πρώτη της ήττα στο φετινό Summer.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους S.O.S. να ξεκινούν πολύ καλά το παιχνίδι με 3 σερί δίποντα των Κωνσταντίνου και Ζωιτσούδη για το αρχικό 6-0 και τους Kourayo να απαντούν με γκολ-φάουλ του Τυχόπουλου και δίποντο του Κουδουσνέ για το 6-5. Εκεί, οι S.O.S. θα τρέξουν ένα σερί 10-0 και θα σφραγίσουν το πρώτο δεκάλεπτο στο +11 με 4 πόντους του Ζωιτσούδη, 3 του Καραγεώργου, 2 του Αμο’υντζια και βολή του Κωνσταντίνου για το 16-5 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Τυχόπουλος με σουτ μέσης απόστασης θα μειώσει σε 16-7, οι S.O.S. με ένα σερί 11-1 θα ανοίξουν τη διαφορά στους 19 πόντους για το 27-8, οι Kourayo με 2 δίποντα των Μπαρδή και Τυχόπουλο αλλά και βολή του πρώτου θα μειώσουν σε 27-13, ενώ οι S.O.S. με καλάθι του Ζωιτσούδη θα σφραγίσουν το ημίχρονο με δίποντο στο 29-13.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Ζωιτσούδης με 2 τρίποντα θα ανοίξει τη διαφορά στους 18 για το 35-13, με τρίποντο θα απαντήσει και ο Παπαδόπουλος για να μειώσει σε 35-16, ενώ οι S.O.S. με 2 καλάθια των Παπαδόπουλο και Ζωιτσούδη θα γράψουν το 39-16, ενώ ο Μπαρδής με βολή θα διαμορφώσει το 39-17 του ματς. Εκεί, ο Γκούμας με δίποντο και ο Αμούντζιας με 2/2 βολές θα κάνουν το 43-17 των S.O.S. για να σφραγίσουν την περίοδο στο +26.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Αντωναρόπουλος με 2 βολές θα μειώσει σε 43-19, οι S.O.S. με ένα σερί 8-2 θα κάνουν το 51-21, ενώ ο Τυχόπουλος με καλάθι στην ρακέτα θα ροκανίσει τη διαφορά, γράφοντας έτσι το 51-23 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Ζωιτσούδης με lay up θα κάνει το 53-23, ο Τυχόπουλος και ο Μπαρδής με δίποντο και βολή θα μειώσουν σε 53-26, ενώ ο Ζωιτσούδης με τρίποντο και δίποντο, θα κάνει το 58-26. Το ματς θα σφραγίσουν με 2/2 βολές ο Μπαρδής για τους Kourayo και δίποντο ο Καραγεώργος για τους S.O.S. για το τελικό 60-28.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Χρήστος Ζωιτσούδης ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 33 πόντους, με 6 ριμπάουντ, μοίρασε 2 ασίστ, κλέβοντας 4 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 21 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους S.O.S. ξεχώρισε επιπλέον ο Καραγεώργος, με τον Παπαδόπουλο να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Kourayo B.C. σε καλή μέρα βρέθηκε ο Τυχόπουλος και ο Παπαδόπουλος.