23.8%
33.3%
37.0%
22.2%

Saiyans vs Μπίρι-Μπίρι 69-57.Οι Saiyans ανέβασαν ταχύτητα από την δεύτερη περίοδο και μετά, παίρνοντας τελικά τη νίκη απέναντι στους Μπίρι-Μπίρι, που το πάλεψαν μέχρι το τέλος. Mvp του αγώνα ο Παπαδέας με 6 πόντους, 15 ριμπάουντ (10-5),6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Πασιά 2-0 οι Saiyans. Ο Τάτσης και ο Ευαγγελίδης έδωσαν το προβάδισμα 2-4 για τους Μπίρι-Μπίρι. Ο Πηλός ισοφάρισε 4-4 και ο Ευαγγελίδης με τρίποντο έκανε το 4-7. Ο Σπαχάι πέτυχε το 6-7 και ο Ευαγγελίδης με τρίποντο το 6-10. Με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βαρανάκης έγινε το 8-10 και ο Ευαγγελίδης με νέο τρίποντο έκανε το 8-13. Με λει-απ ο Βαρανάκης το 10-13 και ο Τάτσης με τρίποντο το 10-16. Απάντησε με τρίποντο ο Αντωνόπουλος 13-16 και ο Πετάκος σκόραρε το 13-18 με σουτ. Ο Αντωνόπουλος με γκολ φάουλ, ο Αράπογλου με 1/2 βολές και ο Αντωνόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε 19-18. Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-21 με τρίποντο ο Τάτσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Αντωνόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Αράπογλου με τρίποντο έγραψαν το 24-21 για τους Saiyans. Ο Ευαγγελίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχε το 24-23 για τους Μπίρι-Μπίρι. Ο Πηλός σκόραρε το 26-23 και ο Μικράκης με 2/2 βολές και ο Κοσμάς με Hook σκόραραν το 26-27. Ο Βαρανάκης με σουτ από την γωνία, ο Παπαδέας με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 2/2 βολές ο Αντωνόπουλος έγινε το 32-27. Ο Μικράκης μείωσε σε 32-31 και το δεκάλεπτο τελείωσε 39-31,με 1/2 βολές ο Αράπογλου και με 2 τρίποντα ο Αντωνόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πηλός πέτυχε το 41-31 για τους Saiyans. Ο Τάτσης με 1/2 βολές το 41-32 για τους Μπίρι-Μπίρι. Ο Παπαδέας με σουτ το 43-32 και ο Καλάκος από το ζωγραφιστό το 43-34. Αράπογλου και Αντωνόπουλος σκόραραν το 47-34 και ο Ευαγγελίδης με λει-απ, ο Τζανετάκης με σουτ από την γωνία και ο Ευαγγελίδης με τρίποντο το σκορ έγινε 47-41. Ο Αντωνόπουλος σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Σπαχάι με σουτ έγραψαν το 51-41. Ο Μικράκης το 51-43 και το δεκάλεπτο τελείωσε 53-43 με σουτ ο Αράπογλου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Παπαδέας μετα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 55-43 για τους Saiyans. Ο Μανιάτης σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ το 55-45 για τους Μπίρι-Μπίρι. Ο Αράπογλου με 1/2 βολές και ο Πηλός με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραραν το 58-45. Ο Τάτσης μείωσε σε 58-49 και ο Βαρανάκης με τρίποντο έκανε το 61-49. Μετά από κλέψιμο σκόραρε ο Μικράκης το 61-51 και ο Πηλός με σουτ το 63-51. Ο Μικράκης μείωσε σε 63-55 και ο Αντωνόπουλος και ο Αράπογλου σκόραραν το 67-55. Ο Μικράκης και ο Πετάκος με 1/2 βολές πέτυχαν το 67-57 και το τελικό 69-57 έκανε ο Πασιά με καλάθι από το ζωγραφιστό.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Αντωνόπουλος με 24 πόντους, 13 ριμπάουντ (6-7),4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Πηλός με 10 πόντους, 11 ριμπάουντ (7-4) και 4 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Ευαγγελίδης με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Μικράκης με 15 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.