0%
0%
0%
0%

Ο Γ.Α.Σ.Τ. κέρδισε τους Scavs με 62-38 για να ανέβει στο 8-0 και να κλειδώσει και μαθηματικά την 1η θέση στον όμιλο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-0 για τους νικητές από τον Γρυπαιο και τον Μιλση, για να απαντήσουν ο Ιωαννίδης με τον Στιλπνοπουλο και τον Κολυβα για το 4-6. Ο Ντασκας ισοφάρισε και σκόραρε για το 9-8 της ομάδας του, με τον Κοντεκακη, τον Διαμαντόπουλο και τον Κανελλόπουλο να γράφουν το 16-8. Στη 2η περίοδο ο Τζωρτζος σκόραρε για το 16-10, με τον Αναστασινη να απαντά για το 18-12. Ο Κοντεκακης έγραψε το 20-12, με τον Κολυβα και τον Ιωαννίδη να φέρνουν την ομάδα τους ως το 22-16. Ο Αδαμαντιδης με τον Μιλση σκόραραν για το 28-16, για να κλείσει από τον Κανελλόπουλο το δεκάλεπτο στο 31-16. Στην επανάληψη ο Στιλπνοπουλος έφερε το ματς στο 31-19, με τον Γρυπαιο, τον Αναστασινη και τον Αδαμαντιδη να απαντούν για το 36-19 και το 38-20. Ο Κουτελας με τον Τζωρτζο έγραψαν το 38-24, με τον Μιλση να σκοράρει για το 41-24, πριν κλείσει το δεκάλεπτο ο Ιωαννίδης στο 41-26. Στην 4η περίοδο ο Διαμαντόπουλος έφερε το ματς στο 44-28, με τον Ριγκο να απαντά. Ο Αναστασινης με τον Μιλση και τον Γρυπαιο ήταν που σκόραραν ως το 58-30, για να ολοκληρώσει ένα 16-0 για την ομάδα του ο Κανελλόπουλος. Ο Κουτελας διέκοψε το σερί, με τον Αδαμαντιδη να απαντά για το 62-32, με τον Ιωαννίδη να φέρνει το ματς στο 62-36 και τον Τζωρτζο να κλείνει τον αγώνα στο 62-38.

Τα λάθη ήταν 10-19 στο ματς, τα κλεψίμαμτα 17-7 και οι ασίστ 16-10. Στα ριμπάουντ ο Γ.Α.Σ.Τ. είχε τον έλεγχο, 61-42 με 25-8 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 0/10 τρίποντα και τους Scavs 1/19. Στα δίποντα οι Scavs είχαν 36% και ο Γ.Α.Σ.Τ. 36% επίσης.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αναστασινης είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Αδαμαντιδης 11 πόντους, 18 ριμπάουντ, ο Μιλσης 10 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Διαμαντόπουλος 8 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα. Για τους Scavs ο Ιωαννίδης είχε 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, ο Τζωρτζος 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα.