0%
0%
0%
0%

Οι High Post κέρδισαν με 53-50 τους Scavs στην παράταση για να σπάσουν την ισοβαθμία των δύο ομάδων και να ανέβουν στο 3-2 μετά από έναν αγώνα που ήταν κλειστός σε όλη τη διάρκειά του.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 2-3 για τους Scavs από τον Λεμπουση για να απαντήσει ο Τσαπρουνης για το 4-3. Ο Λεμπουσης ήταν που έφερε την ομάδα του στο 4-5 και το 6-7 στο τέλος της περιόδου μετά την απάντηση του Γλυκα, με τον Τσαγκουρνο να ισοφαρίζει σε 9-9 στο 2ο δεκάλεπτο. Ο Τζωρτζος ήταν που έγραψε το 9-11, με τον Μαντακο να ισοφαρίζει αλλά τον Τζιμα να γράφει το 11-13 και το 13-18 στο τέλος του ημιχρόνου μετά το καλάθι του Κουκουρη. Στην επανάληψη ο Γλυκας μείωσε σε 17-18, με τον Κολυβα να απαντά αλλά τον Παρασκευα να ισοφαρίζει σε 20-20. Ο Τζιμας κράτησε την ομάδα του μπροστά, με τον Τσαγκουρνο να μειώνει, αλλά τον πρώτο να σκοράρει για το 23-28. Ο Παρασκευας με τον Μαντακο ήταν που έφεραν το ματς ως το 29-30, με τον πρώτο να ισοφαρίζει λίγο μετά και να δίνει και προβάδισμα με 34-33 στην ομάδα του στο 30ο λεπτό. Ο Στιλπνοπουλος και ο Κολυβας έβαλαν ξανά μπροστά τους Scavs στην 4η περίοδο, με τον Ψαχουλια να απαντά για το 36-37 και το 38-39. Ο Τσαγκουρνος έβαλε μπροστά τους High Post, 40-39 και 43-41 μετά την απάντηση του Λεμπουση, για να ισοφαρίσει ο Τζιμας. Ο Στιλπνοπουλος σκόραρε για το 43-45 των Scavs, με τον Γλυκα να καταφέρνει να ισοφαρίσει το ματς οδηγώντας το στην παράταση. Εκεί οι High Post κατάφεραν με τον Γλυκα και τον Μαντακο να ξεφύγουν με τη μεγαλύτερη διαφορά στο ματς, 51-45, για να μειώσουν οι Scavs με τον Κολυβα και τον Τζιμα σε 51-50, αλλά να κλείσει ο Ψαχουλιας τον αγώνα στο 53-50 για τη νίκη της ομάδας του.

Τα λάθη ήταν 15-16 στο ματς, τα κλεψίματα 8-8 και οι ασίστ 16-11. Στα ριμπάουντ οι Scavs είχαν τον πρώτο λόγο, 46-55 με 15-23 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 5/17 τρίποντα και τους Scavs 3/22. Στα δίποντα οι Scavs είχαν 34% και οι High Post 31%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τσαγκουρνος είχε 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μαντακος 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ο Παρασκευας 10 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Γλυκας 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Ψαχουλιας 7 πόντους, 8 ριμπάουντ. Για τους Scavs ο Τζιμας είχε 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Λεμπουσης 10 πόντους, 13 ριμπάουντ, 2 τάπες.