0%
0%
0%
0%

Οι MyRema State Warriors πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στη σεζόν κόντρα στους Scavs, επικρατώντας με 48-59, σε ένα ματς που κρίθηκε στο 4ο δεκάλεπτο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-2 για τους Scavs από τον Κολυβα και τον Τζωρτζο, για να απαντήσει ο Βερυκιος. Ο Στλπνοπουλος έγραψε το 6-5, με τον Χελη, τον Παληβογιαννη και τον Σταυριδη να φέρνουν την ομάδα τους στο 6-12. Στη 2η περίοδο ο Κολυβας με τον Στιλπνοπουλο μείωσαν σε 10-12, για να απαντήσουν ο Βερυκιος με τον Σταυριδη για το 12-18. Ο Στιλπνοπουλος μείωσε σε 15-18 και 18-21, για να φέρει ο Κολυβας το ματς στο 20-21. Ο Ισσαρης με τον Βερυκιο απάντησαν για το 21-27, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Στιλπνοπουλο στο 23-27. Στη ν επανάληψη ο Τζωρτζος με τον Θανο μείωσαν σε 27-28, για να απαντήσει ο Παληβογιαννης. Ξανά στον πόντο από τον Στιλπνοπουλο, 29-30, με τον Σταυριδη να σκοράρει για τους MyRema State Warriors. Ο Στιλπνοπουλος ισοφάρισε, με τον Τζωρτζο να γράφει το 34-32 για την ομάδα του. Ο Βερυκιος απάντησε, με τον Ισσαρη και τον Χελη να φέρνουν το ματς στο 34-40, για να κλείσει από τον Θανο και τον Χελη το δεκάλεπτο στο 36-42. Στην 4η περίοδο ο Στιλπνοπουλος μείωσε σε 40-42, για να απαντήσουν με 0-8 οι MyRema State Warriors από τον Χελη και τον Σταυριδη ως το 40-50. Ο Κολυβας έγραψε το 42-50, με τον Παληβογιαννη και τον Χελη να φέρνουν την ομάδα τους στο 43-56. Στιλπνοπουλος και Κολυβας μείωσαν σε 48-56, με το ματς να κλείνει από τον Βερυκιο στο 48-59.

Τα λάθη ήταν 10-14 στο ματς, τα κλεψίματα 6-7 και οι ασίστ 8-15. Στα ριμπάουντ οι MyRema State Warriors είχαν τον έλεγχο, 39-52 με 11-17 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 9/38 τρίποντα και τους Scavs 2/17. Στα δίποντα οι Scavs είχαν 39% και οι MyRema State Warriors 38%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Χελης είχε 18 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Βερυκιος 15 πόντους, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, ο Σταυριδης 13 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Παληβογιαννης 9 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ. Για τους Scavs ο Στιλπνοπουλος είχε 22 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Κολυβας 13 πόντους, 16 ριμπάουντ, ο Τζωρτζος 8 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.