26.7%
100.0%
48.8%
40.9%

Με νίκη έκλεισαν τον πρώτο γύρο οι Εμπυροι κόντρα στους String Raftors, σε ένα ματς όπου οι νικητές σουταραν με καταπληκτικά ποσοστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, άνοιγαν διαρκώς τη διαφορά και πήραν το ροζ φύλλο με το άνετο 49-72. MVP του αγώνα ήταν ο Σέργιος Μαυρόγιαννης με 19 πόντους, 17 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μαυρόγιαννης άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, ο Κουταλίδης με τρίποντο έβαλε μπροστά τους String Raftors με 3-2, 3-5 με απάντηση από τον Δεμέτη, 7-5 οι Κούβαρης και Υφαντόπουλος, 7-10 από τους Χρόνη και Μαυρόγιαννη, 13-10 με 6-0 σερί των Κούβαρη και Βάκκα, 13-14 με τους Δεμέτη και Μαυρόγιαννη να βάζουν από ένα καλάθι, 16-14 ο Κούβαρης, 16-17 ο Δεμέτης ξανά, 18-17 ο Κουταλίδης και 18-21 με 0-4 σερί στο τέλος της περιόδου από τους Τσάκαλο και Χρόνη για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο με τους Έμπυρους στο +4.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Λαμπρινάκος μείωσε σε 20-21, 20-29 με 0-8 σερί οι Μαυρόγιαννης και Βιτωράτος, 22-29 ο Κουταλίδης, 22-32 ο Μαυρόγιαννης με τρίποντο, απάντηση ξανά από τον Κουταλίδη για το 25-32, 25-34 ο Δεμέτης, 28-34 από τους Θεοχάρη και Κουταλίδη, 28-38 οι Βενιζέλος και Μαυρόγιαννης και 30-38 από τον Βάκκα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Γυφτόπουλος και Μαυρόγιαννης ανέβασαν στο 30-43, 36-43 οι Κουταλίδης και Θεοχάρης, 36-48 από τους Βιτωράτο και Χρόνη, 38-48 ο Θεοχάρης, 38-55 με 0-7 σερί οι Μαυρόγιαννης, Δεμέτης και Χρόνης, 43-55 με 5-0 οι Κουταλίδης, Υφαντόπουλος και Θεοχάρης και 43-57 από τον Χρόνη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Εμπυροι με καλάθια των Δεμέτη, Χρόνη και Μαυρόγιαννη ξεφυγαν με 43-68, ο Κουταλίδης μείωσε σε 46-68, 46-70 ο Τσάκαλος, 49-70 με ένα τρίποντο του Θεοχάρη και καλάθι από τον Γαϊτανή για το τελικό 49-72 του αγώνα.

Για τους Έμπυρους, πέρα από τον Μαυρόγιαννη, σε τρομερή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Χρόνης και Δεμέτης. Για τους String Raftors ξεχώρισαν οι Κουταλίδης, Κούβαρης και Θεοχάρης.