21.7%
71.4%
26.3%
33.3%

String Raftors vs Μπασχετοι 42-56.Οι Μπάσχετοι πήραν τη νίκη απέναντι στους String Raftors σε ένα παιχνίδι που πήραν εξ αρχής το προβάδισμα και το διατήρησαν σε όλη τη διάρκεια του.Mvp του αγώνα ο Χατζηθάνος με 21 πόντους ,4 ριμπάουντ,6 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Καραγιώργης 0-2 οι Μπάσχετοι. Με σουτ από την γωνιά ισοφάρισε 2-2 για τους String Raftors. Ο Καραγιώργης με τρίποντο, ο Χατζηθάνος με σουτ και ξανά ο Καραγιώργης με νέο τρίποντο, το σκορ έγινε το 2-10.Απάντησε με τρίποντο και ο Μιχελής και μείωσε 5-10 και ο Καραγιώργης με 2/2 βολές το 5-12.Ο Κούβαρης με 2/2 βολές το 7-12 και το δεκάλεπτο τελείωσε 7-18 με τρίποντο ο Κάνδηλας και ο Χατζηθάνος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χατζηθάνος με σουτ πέτυχε το 7-20 για τους Μπάσχετους. Ο Βάκκας με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 9-20 για τους String Raftors. Ο Χατζηθάνος με floater έκανε το 9-22 και ο Βάκκας με τρίποντο το 12-22.Ο Ντεμίρης με τρίποντο το 12-25 και πάλι ο Βάκκας το 14-25.Ο Παγκάκης το 14-27 και ο Κούβαρης μείωσε 16-27.Με 2/2 βολές ο Παγκάκης το 16-29 και ο Μιχελής με τρίποντο και ο Βάκκας με καλάθι από το low post το 21-29.Ο Χατζηθάνος με ντραιβ και ο Ντεμίρης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 21-33.Το δεκάλεπτο τελείωσε 24-33 με τρίποντο ο Μιχελής.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χατζηθάνος με τρίποντο και ο Καραγιώργης με καλάθι από το ζωγραφιστό έγραψαν το 24-38 για τους Μπάσχετους. Ο Βάκκας με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 26-38 για τους String Raftors. Από το low post σκόραρε ο Παγκάκης το 26-40 και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παπαδόπουλος το 28-40.Ο Καραγιώργης με λει-απ και ο Σίνης με σουτ πέτυχαν το 28-44 και ο Βάκκας με 1/2 βολές το 29-44.Το δεκάλεπτο τελείωσε με καλάθι από το High post ο Ντεμίρης 29-46.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βάκκας με σουτ από την γωνιά και ο Θεοχάρης με ντραιβ έγραψαν το 33-46 για τους String Raftors. Ο Σίνης με καλάθι από το low post και ο Χατζηθάνος με σουτ πέτυχαν το 33-50 για τους Μπάσχετους. Ο Βάκκας με 1/2 βολές και ο Θεοχάρης με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 36-50.Ο Χατζηθάνος με σουτ και με τρίποντο πέτυχε το 36-55 .Ο Θεοχάρης με 1/2 βολές, ο Μιχελής με τρίποντο και ο Θεοχάρης με ντραιβ μείωσαν σε 42-55.Το τελικό σκορ 42-56 έγραψε ο Σίνης με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καραγιώργης με 14 πόντους,8 ριμπάουντ,5 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Παγκάκης με 6 πόντους,13 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κούβαρης με 4 πόντους,19 ριμπάουντ,10 ασίστ ,2 κλεψίματα και 4 κοψίματα και ο Μιχελής με 14 πόντους ,3 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.