22.7%
37.5%
36.7%
20.0%

Δυνατό παιχνίδι στο Περιστέρι με τις δύο ομάδες να μάχονται ακατάπαυστα από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης και τους String Raftors να κερδίζουν τελικά το ροζ φύλλο, κάνοντας την 2η τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα της Bronze League, ενώ άφησαν τους Σουβλέηκερς πίσω τους στο 1-7. Ακόμα ένα τρομερό παιχνίδι για τον αγαθό γίγαντα Νίκο Δημητρακόπουλο με 28 πόντους και 26 ριμπάουντ!

Ξεκίνημα του παιχνιδιού και οι Σουβλέηκερς θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο με ελεύθερο lay up του Μαστοράκη για το 0-2 και τον Λαμπρινάκο να απαντάει για το 2-2. Με εύστοχο δίποντο του Μοσχίδη αλλά και 1/2 βολές από τον ίδιο, οι Σουβλέηκερς θα προηγηθούν ξανά στο σκορ με 2-5 για να προσπεράσουν οι String Raftors με τους Κουταλίδη και Δημητρακόπουλο να ευστοχούν σε δύο δίποντα έκαστος για το 6-5. Προβάδισμα ξανά στους Σουβλέηκερς θα δώσουν οι Βάσσης και Μοσχίδης αυτή τη φορά με το σκορ στο 6-9 για να έρθει ο Κουταλίδης μετά από την ασίστ του Δημητρακόπουλου και να ισοφαρίσει με τρίποντο από την γωνία για το 9-9. Στη συνέχεια, ο Μοσχίδης θα δώσει προβάδισμα ξανά στους Σουβλέηκερς με 9-11 για να απαντήσει ο Παπαδόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ για το 11-11. Οι Σουβλέηκερς θα πατήσουν γκάζι για ένα σερί 0-7 με τους Βάσση να πετυχαίνει τρίποντο και δίποντο και τον Σταματίου ένα δίποντο για το 11-18 και τον Δημητρακόπουλο να κλείνει το πρώτο δεκάλεπτο με floater από την βολή για το 13-18.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι String Raftors θα αλλάξουν πρόσωπο, μπαίνοντας στο παιχνίδι πιο δυναμικά με ένα σερί 10-0 με τον Δημητρακόπουλο να κάνει ότι θέλει και στις δύο μεριές του γηπέδου για το 23-20 και τον Κωστή να μειώνει με 2/2 εύστοχα δίποντα για το 22-23. Ο Κουταλίδης με νέο τρίποντο θα γράψει το 26-22 για να απαντήσει ο Βάσσης με τον ίδιο τρόπο για το 25-26. Στη συνέχεια ο Παπαδόπουλος θα ευστοχήσει σε σουτ μέσης απόστασης για το 28-25 και ο Σταματίου θα απαντήσει φέρνοντας το παιχνίδι στον πόντο (28-27). Το τελικό σκορ ημιχρόνου θα διαμορφώσει ο Κουταλίδης με εύστοχο τρίποντο για το 31-27.

Επιστροφή μετά το ημίχρονο με τους String Raftors να διατηρούν το προβάδισμά τους ύστερα από το δίποντο του Βάσση (31-29) με τον Δημητρακόπουλο όμως να απαντάει με δίποντο και τον Πετρόπουλο με 1/2 βολές για το 34-29. Ο Βάσσης θα μειώσει ξανά σε 34-31 για να προσπεράσουν για τα καλά οι String Raftors με τους Δημητρακόπουλο, Κουταλίδη και Πετρόπουλο για το 40-31. Στη συνέχεια, ένα δίποντο του Μοσχίδη από μέση απόσταση θα δώσει ανάσα στους Σουβλέηκερς για να έρθουν οι String Raftors με 2 σερί τρίποντα από τους Βακκά, Κούβαρη, ένα δίποντο του Δημητρακόπουλου και 1/2 βολές από τον ίδιο για το τελικό 49-33, σκορ 3ης περιόδου.

Στην 4η και τελευταία περίοδο, οι δύο ομάδες θα σκοράρουν η μία μετά την άλλη, με το προβάδισμα να μένει πάντα το ίδιο και πιο συγκεκριμένα στο +15 για τους String Raftors. Οι Σουβλέηκερς έκαναν ένα καλό τέταρτο δεκάλεπτο όμως δεν κατάφεραν να λυγίσουν τους ψυχωμένους String Raftors που έδειχναν ότι ήθελαν την νίκη πιο πολύ από ποτέ. Το επιμέρους σκορ στην 4η περίοδο ήταν ισόπαλο (18-18).

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός για ακόμα μία φορά Νίκος Δημητρακόπουλος πετυχαίνοντας 28 πόντους, μαζεύοντας παράλληλα και 26 ριμπάουντ εκ των οποίων τα 9 επιθετικά. Έτρεξε, πίεσε, σούταρε, μοίρασε την μπάλα και γενικότερα τα έκανε όλα στο νικηφόρο παιχνίδι των String Raftors για την 8η αγωνιστική της Bronze League. Σύμμαχούς του είχε τους αξιέπαινους Κουταλίδη (17 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ) και Κούβαρη (5 πόντους και 7 ριμπάουντ). Από τους ηττημένους ξεχώρισε η προσπάθεια των Βάσση (16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 τάπες), Μοσχίδη (13 πόντους, 6 ριμπάουντ) και Σταματίου (9 πόντους, 9 ριμπάουντ).