8.0%
59.1%
35.9%
19.0%

Οι Angels σε ένα πολύ κλειστό παιχνίδι κόντρα στους String Raftors κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο με 53-44, κουράζοντας τον αντίπαλο με τον γρήγορο ρυθμό τους δεύτερου ημιχρόνου. MVP του αγώνα ήταν ο Πέτρος Πλακογιαννάκης με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκαν οι δυνάμεις και οι αδυναμίες που θα έχουν οι δύο ομάδες στο ματς, κάτι το οποίο διαβαστηκε πολύ γρήγορα. Ο Παπαδόπουλος έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Πλακογιαννάκης ισοφάρισε σε 2-2, 2-4 ο Παπαδόπουλος ξανά, 7-4 με 5-0 σερί οι Μαλιγιάννης και Πλακογιαννάκης, 7-9 από τους Δημητρακόπουλο και Κουταλίδη, 8-9 ο Στεργίου, 8-11 ο Πλακογιαννάκης και 11-11 με ένα καλάθι του Σερέφα και μια βολή του Κεφάλα για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν για ώρα μαζί στο σκορ, μέχρι που οι Angels έκαναν ένα σερί με το οποίο πήραν προβάδισμα για το ημίχρονο. Ο Σερέφας έκανε το 13-11, 13-15 με 0-4 δια χειρός Δημητρακόπουλου οι String Raftors, 15-15 ο Σερέφας ξανά, 15-17 ο Δημητρακόπουλος και πάλι και 10-0 οι Σερέφας, Μαλιγιάννης, Πλακογιαννάκης και Στεργίου για το 25-17. Στο τέλος όμως του ημιχρόνου οι Raftors κατάφεραν με ένα καλάθι του Παπαδόπουλου και ένα του Βάκκα να μαζέψουν το ματς στους 4 με το 25-21.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συνέχισαν το παιχνίδι με τις σκληρές άμυνες, με τους Angels να είναι μπροστά όμως σε όλη τη διάρκεια. Ο Δημητρακόπουλος μείωσε σε 25-23, 26-23 από τον Οικονόμου, 26-25 ο Δημητρακόπουλος ξανά, 30-25 οι Κεφάλας και Πλακογιαννάκης, 30-27 ο Δημητρακόπουλος, 34-27 οι Κεφάλας και Σελεπές, 34-29 ο Δημητρακόπουλος ξανά, 35-29 με καλάθι από τον Στεργίου και μια βολή από τον Κουταλίδη για το τελικό 35-30 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι String Raftors τα έπαιξαν όλα για όλα, ρισκαραν να παίξουν στο παιχνίδι του αντιπάλου, σε γρήγορο ρυθμό δηλαδή, με τους Angels να αγχωνονται, αλλά στο τέλος να έχουν πιο καθαρό μυαλό και παίρνουν τη νίκη. Ο Δημητρακόπουλος έβαλε δύο βολές για το 35-33, 38-33 ο Πλακογιαννάκης, 38-35 ο Δημητρακόπουλος ξανά, 42-35 οι Πλακογιαννάκης και Κεφάλας, 42-39 οι Κουταλίδη και Κούβαρης, 45-39 με τρίποντο του Πλακογιαννάκη, 45-40 ο Δημητρακόπουλος με μια βολή, και 47-40 ο Πλακογιαννάκης με δύο δικές του. Καλάθι του Θεοχάρη για το 47-42, 49-42 ο Μαλιγιάννης, 49-44 ο Κούβαρης και ένα καλάθι του Μαλιγιάννη μαζί με δύο βολές του Πλακογιαννάκη για να σημειωθεί το τελικό 53-44 του αγώνα.

Για τους Angels, πέρα από τον Πλακογιαννάκη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Μαλιγιάννης και Κεφάλας. Για τους String Raftors ξεχώρισε με διαφορά ο Δημητρακόπουλος, ενώ καλός ήταν και ο Κουταλίδης.