23.8%
44.4%
39.5%
33.3%

Οι String Raftors εκμεταλλευόμενοι την λειψανδρία της Bacardi Tel Aviv πήραν μια πάρα πολύ σημαντική νίκη βαθμολογικά, αλλά και ψυχολογικά με τελικό σκορ 68-62. MVP του αγώνα ήταν ο Λευτέρης Κουταλίδης με 20 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Από το ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου οι String Raftors έλεγξαν τον ρυθμό και πήραν κεφάλι στο σκορ. Ο Δημητρακόπουλος έβαλε μια βολή στο ξεκίνημα, ο Σουβλέρης απάντησε με μια δικιά του για το 1-1, 6-1 οι Κουταλίδης και Βλυσσίδης, 6-3 ο Κτιστάκης, 8-3 ο Θεοχάρης, 8-6 οι Παναγιωτάκος και Σουβλέρης, 10-6 ο Δημητρακόπουλος, 10-8 ο Σουβλέρης, 12-8 ο Κουταλίδης, 12-11 ο Γυρούκης και ένα 5-0 στο τέλος της περιόδου από τους Δημητρακόπουλο, Θεοχάρη και Κούβαρη για το τελικό 17-11 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαν σε πιο χαμηλό σκορ, με τους String Raftors να κάνουν διαχείριση δυνάμεων και προβαδίσματος. Ο Θεοχάρης έγραψε το 20-11, 20-13 ο Σουβλέρης, 22-13 ο Δημητρακόπουλος, 22-17 οι Σουβλέρης και Παναγιωτάκος, 27-17 με ένα 5-0 οι Δημητρακόπουλου και Βλυσσίδης, 27-19 ο Παναγιωτάκος, 29-19 ο Κουταλίδης, 29-21 ο Σουβλέρης, 30-21 ο Δημητρακόπουλος και 30-23 ο Παναγιωτάκος για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι String Raftors ξεκίνησαν δυνατά, ανέβασαν τη διαφορά στους 14, όμως στη συνέχεια ήρθε η αντίδραση των παικτών του κόουτς Ζώρζου, οι οποίοι στο φινάλε μείωσαν στους 3. Θεοχάρης και Κούβαρης έγραψαν το 33-23, 33-25 ο Κτιστάκης, 38-25 οι Κουταλίδης και Δημητρακόπουλος, 38-27 ο Σουβλέρης, 41-27 ο Θεοχάρης, 41-34 οι Κτιστάκης και Σουβλέρης, 45-34 από τους Θεοχάρη και Παπαδόπουλο και 45-42 με ένα 8-0 στο τέλος της περιόδου από τους Παναγιωτάκο, Σουβλέρη και Γυρούκη.

Στην τελευταία περίοδο η Bacardi συνέχισε το ίδιο δυναμικά στο ξεκίνημα, πήρε προβάδισμα για πρώτη φορά στο ματς, όμως πολύ γρήγορα το έχασε ξανά. Ο Σουβλέρης με 6 πόντους του έγραψε το 45-48, 55-48 οι Βλυσσίδης και Κουταλίδης, 55-50 ο Αγγελιουδάκης, 58-50 οι Δημητρακόπουλος και Κουταλίδης, 58-52 ο Σουβλέρης, 61-52 ο Θεοχάρης, 61-55 ο Γυρούκης, 62-55 ο Κουταλίδης, 62-57 ο Σουβλέρης, 64-57 ο Κούβαρης, 64-60 ο Σουβλέρης, 66-60 ο Παπαδόπουλος, 66-62 ο Σουβλέρης και 68-62 από τον Παπαδόπουλο ξανά για να γραφτεί το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους String Raftors, πέρα από τον Κουταλίδη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Θεοχάρης και Δημητρακόπουλος. Για την Bacardi Tel Aviv ξεχώρισαν οι Σουβλέρης, Παναγιωτάκος και Κτιστάκης.