20.0%
25.0%
25.5%
10.0%

Πολύ δυνατή αποδείχτηκε η αναμέτρηση για την Bronze League κατηγορία μεταξύ των String Raptors και των Cringers BC. Η δεύτερη ομάδα πραγματοποίησε το παρθενικό της ντεμπούτο στο τουρνουά και άφησε μόνο καλές εντυπώσεις. Οι String Raptors όμως με την εμπειρία τους κατάφεραν να πάρουν την πολυπόθητη νίκη της πρεμιέρας και με την πληθωρική εμφάνιση του Δημητρακοπούλου καθάρισαν το ματς μετα την εναρξη του 2ου ημιχρόνου.

Η πρώτη περίοδος ξεκίνησε με τους Cringers  να σκοράρουν δια χειρός Οικονόμου. Άμεση ήταν η απάντηση του Σκαφτούρου για τους string raptors. Ο Οικονόμου ξανά σκόραρε για την ομάδα του με τον Δημητρακόπουλο να παίρνει τη σκυτάλη και να ισοφαρίζει σε 4 όλα. Το  6-4  ήρθε γρήγορα για τους Cringers  αλλά με τρίποντο το Κουταλίδη το σκηνικό άλλαξε πάλι. Την περίοδο έκλεισε με δίποντο από τον Φραγκισκάτο για το 7-8.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε με επιθετικό κρεσέντο τον String Raptors. Πρώτα ο Θεοχάρης  με δίποντο και ύστερα ο Δημητρακόπουλος με δίποντο και δύο βολές έκαναν το 13-8 για τους String Raptors. Οι Cringers δεν έμειναν με σταυρωμένα τα χέρια και με τον Σωρανίδη και τον Οικονόμου πέτυχαν δύο δίποδα για να μειώσουν στον πόντο. Ο Δημητρακόπουλος πάλι με μία βολή έκανε το 14-12 για να ισοφαρίσει ο Γουρλής με δίποντο. Δύο συνεχόμενα δίποδα του Κουταλίδη έδωσαν προς στιγμήν το προβάδισμα στους string raptors. Ο Φραγκισκάτος μείωσε πάλι στον πόντο με δικό του τρίποντο μετά από τριπλά. Μία βολή του Κούβαρη έκανε το 19-17 αλλά ο Σωρανίδης με δίποντο ισοφάρισε για να κλείσει το ημίχρονο στο 19 όλα.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με τους Cringera να μπαίνουν πιο ζεστά. Αρχικά ο Φασούλας με δίποντο και στην συνέχεια ο Φραγκισκάτος με τρίποντο έδωσαν αέρα πέντε πόντων στην ομάδα τους. Πολύ γρήγορα όμως οι String Raptors  αρχικά με τρίποντο του Κουκουδάκη και δίποντο του Θεοχάρη έκαναν το 24 όλα. Το τελευταίο δίποδο για την τρίτη περίοδο των Cringers πέτυχε ο Οικονόμου. Σε εκείνο το σημείο οι string raptors πήραν φωτιά. Συγκεκριμένα ο Δημητρακόπουλος πέτυχε καλάθι και φάουλ με τον Σκαφτούρο να σημειώνει δικό του δίποντο. Και πάλι ο Δημητρακόπουλος σημείωσε δύο συνεχόμενα καλάθια για το 33-26 .Το σκηνικό δεν άλλαξε με τον Κούβαρη να πετυχαίνει δίποντο και τον Θεοχάρη να σημειώνει μία βολή για το 36-26 κλείνοντας έτσι την τρίτη περίοδο.

Τέταρτη και τελευταία  περίοδος στο ματς και ο Οικονόμου πάλι σκόραρε για να ξεκολλήσει την ομάδα του και να μειώσει στο -8. Το τρίποντο του Κούβαρη όμως και το δίποντο του Δημητρακοπούλου δεν άφησαν τους Cringers να πλησιάσουν παραπάνω. Ο Φραγκισκάτος πέτυχε ένα δίποντο στο 41-30 αλλά ακολούθησαν δύο συνεχόμενα τρίποντα δια χειρός Θεοχάρη και Σκαφτούρου. Μία βολή τους Σωρανίδη και ένα δίποδο του Παρασκευά δεν ήταν ικανά για να αλλάξουν το σκηνικό κάνοντας το 45-33. Το σκορ έκλεισε ο Δημητρακόπουλος με δικό του δίποντο για τον τελικό 47-33.

Πολύ ωραίο ματς με μάχες κάτω από τα στεφάνια με τις δύο ομάδες να αρνούνται να χάσουν. Οι String Raptors καθάρισαν την υπόθεση νίκη στο δεύτερο ημίχρονο και ξεκίνησαν με το δεξί τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις MVP για την νικήτρια ομάδα ο Δημητρακόπουλος με 18 πόντους, 21 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα. Πολυτίμη ήταν και η βοήθεια του Κουταλίδη με 8 πόντους ,7 ριμπάουντ και 5 ασίστ. Από τους Cringers ξεχώρισε ο Οικονόμου με 10 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ.