14.3%
46.7%
25.6%
4.8%

Οι String Raftors χάρη στο πρώτο πολύ καλό ημίχρονο που έκαναν, στο οποίο έχτισαν μια διαφορά 20 πόντων, κέρδισαν τους Duncan Donuts με 52-39 και τους άφησαν εκτός τετράδας. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Δημητρακόπουλος με 20 πόντους, 26 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Duncan Donuts μπήκαν αρκετά νωθρά, κάτι το οποίο εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο οι String Raftors. Δημητρακόπουλος και Υφαντόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 4-0, 4-2 ο Μουζάκης, 9-2 οι Δημητρακόπουλος και Κούβαρης, 9-3 ξανά με πόντο του Μουζάκη, 13-3 οι Δημητρακόπουλος και Παπαδόπουλος, 13-7 ο Γούλας και άλλο ένα 6-0 σερί οι Δημητρακόπουλος, Κουταλίδης και Θεοχάρης για το τελικό 19-7 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Duncan Donuts συνέχισαν να έχουν επιθετικά προβλήματα, με αποτέλεσμα η διαφορά να ξεφεύγει στους 20 στο ημίχρονο. Δημητρακόπουλος και Κουταλίδης έγραψαν το 25-7, 25-9 ο Τσελίγκας, 28-9 ο Κουταλίδης, 28-11 ο Μωραγέμος, 30-11 ο Θεοχάρης, 30-12 ο Γκρούτσης, 32-12 ο Δημητρακόπουλος, 32-13 ο Χριστοδούλου και 33-13 από τον Θεοχάρη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Duncan Donuts βρήκαν λίγο καλύτερο ρυθμό επιθετικά, μείωσαν τη διαφορά μέχρι και στους 13, όμως οι String Raftors ανέβασαν ξανά στροφές και πήγαν τη διαφορά στους 18 λίγο πριν το τέλος του δεκαλέπτου. Ο Γκρούτσης μείωσε σε 33-15, 37-15 οι Δημητρακόπουλος και Κούβαρης, 37-17 ο Γκρούτσης, 39-17 ο Υφαντόπουλος, 39-26 οι Μωραγέμος, και Γκρούτσης και 44-26 με ένα 5-0 από τους Δημητρακόπουλο και Παπαδόπουλο για να κλείσουμε το δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Duncan Donuts έκαναν μεγάλη προσπάθεια για ανατροπή, όμως οι String Raftors σκοραραν εκεί που έπρεπε και δεν κινδύνεψαν. Ο Δαλαμαρίνης και ο Μωραγέμος μείωσαν σε 44-29, 47-29 ο Υφαντόπουλος, 47-35 οι Μωραγέμος, Γούλας και Τσελίγκας, 49-35 ο Δημητρακόπουλος, 49-36 ο Μωραγέμος, 52-36 οι Δημητρακόπουλος και Θεοχάρης και τρίποντο του Χριστοδούλου για το τελικό 52-39 του αγώνα.

Για τους String Raftors, πέρα από τον Δημητρακόπουλο, σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν επίσης οι Κούβαρης και Θεοχάρης. Για τους Duncan Donuts ξεχώρισαν οι Μωραγέμος και Γκρούτσης.