14.3%
70.0%
38.1%
31.8%

Εύκολο βράδυ είχανε οι String Raptors, οι οποίοι δεν αντιμετώπισαν ουσιαστικό εμπόδιο απέναντι στους Gademians. Οι κίτρινοι ήταν ανταγωνιστικοί μόνο για ενάμιση δεκάλεπτο με τους δεινόσαυρους να πατάνε γκάζι και να αποκτούν διαφορά ασφαλείας την οποία και διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα. Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Δημητρακόπουλος με 21 πόντους και 17 ριμπάουντ και Δασκαλούδης με 24 πόντους, ενώ για τους ηττημένους ο Παπαδόπουλος με 18 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ανταγωνιστικό με το σκορ να ανοίγουν οι String Raptors  με τέσσερις πόντους του Δημητρακοπούλου για να απαντήσουν οι Gademians με τρίποντο του Λιόση για το 4-3. Στη συνέχεια, με δύο βολές του Δασκαλούδη και δύο του Παππά το σκορ θα γίνει 6-5. Οι Gademians με καλάθι του Αδαμόπουλου θα περάσουν μπροστά για πρώτη φορά στο ματς με 6-7 ,ενώ θα δεχτεί γρήγορα απάντηση από τον Δημητρακόπουλο ώστε να πετύχουν και οι δύο εκ νέου από ένα καλάθι με το σκορ να διαμορφώνεται 10-9. Παπαδόπουλος και Καλογερόγιαννης θα σημειώσουν από μία βολή, ενώ Θεοχάρης και Δασκαλούδης Θα δώσουν προβάδισμα πέντε πόντων στους δεινόσαυρους (15-10). Οι Λιόσης και Αδαμόπουλος με ένα lay-up και ένα τρίποντο θα φέρουν το παιχνίδι στα ίσα (15-15), ώστε στη συνέχεια το δεκάλεπτο να κλείσει με πέντε πόντους του Δασκαλούδη και ένα σουτ μέσης απόστασης από τον Παππά με σκορ 20-17 για τους String Raptors.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Δασκαλούδης και Λαμπρινάκος θα δώσουν προβάδισμα 7 πόντων στους δεινόσαυρους (24-17) για να απαντήσει ο Παπαδόπουλος για το 24-19. Σε αυτό το σημείο οι String Raptors θα πετύχουν δύο καλάθια από κοντά με τους Κούβαρη και Δασκαλούδη για να πάρουν την απάντηση από τους Gademians με 4 πόντους του Παπαδόπουλου για το 28-23. Δασκαλούδης θα ευστοχήσει σε lay-up και Μπακαυγάς σε τρίποντο(30-26) και κάπου εκεί οι String Raptors θα πατήσουν γκάζι και με ένα σερί 11-0 μέχρι το τέλος του ημιχρόνου θα πάνε στα αποδυτήρια με σκορ 41-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι String Raptors θα συνεχίσουν το σερί που είχαν αφήσει στο 1ο ημίχρονο με δύο τρίποντα του Βλυσσίδη και ένα καλάθι του Δημητρακόπουλου με συνολικό σερί 19-0(49-26). Παππάς και Αδαμόπουλος με 6 πόντους θα ξεκολλήσουν επιθετικά την ομάδα τους για το 49-32. Έπειτα, από μία βολή θα πετύχουν οι Υφαντόπουλος και Γκάμαρης και με 2 πόντους του Καλογερόγιαννη και 2 του Παπαδόπουλου το σκορ θα διαμορφωθεί 52-35. Το δεκάλεπτο θα κλείσει με τρεις πόντους του Κούβαρη και τέσσερις του Μπακαυγά με σκορ 55-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ένα τρίποντο του Μπακαυγά και ένα καλάθι  του Λιόση οι Gademians θα μειώσουν για να πάρουν την απάντηση από τον Δημητρακόπουλο σημειώνοντας 4 πόντους για το 59-44. Στο σημείο αυτό, οι κίτρινοι θα επιχειρήσουν να ανατρέψουν το παιχνίδι με επιμέρους σκορ 1-9 για να μειώσουν στο 60-53 χωρίς ωστόσο να καταφέρουν κάτι καλύτερο. Στο σερί αυτό θα απαντήσουν οι String Raptors με ένα νέο σερί 10-2 για το 70-55 με πρωταγωνιστές τους Δασκαλούδη και Δημητρακόπουλο. Το παιχνίδι θα τελειώσει χωρίς να αλλάξει κάτι σημαντικό με τον Μπακαυγά να πετυχαίνει ακόμα ένα τρίποντο και τον Γκάμαρη  να ευστοχεί σε ένα lay-up, ενώ ο Κούβαρης θα πετύχει άλλους τέσσερις πόντους για το τελικό 74-60.