30.0%
53.3%
35.4%
18.2%

String Raftors – Laser derm 54-60.Οι Laser Derm ξέφευγαν , οι String Raftors πλησίαζαν. Κάπως έτσι κύλησε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να μάχονται ώστε να φτάσουμε στο τέλος για να έχουμε 4 άστοχες συνεχόμενες βολές(1:24-0:58)από τους Raftors με το σκορ να είναι 54-59, οι Laser πιο καλοί στις λεπτομέρειες  έφυγαν με το πρώτο τους  ροζ φύλλο.Mvp του αγώνα ο Τζουμάνης με 21 πόντους,6 ριμπάουντ,8 ασίστ και 2 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι με τον Δημητρακόπουλο μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το πρώτο καλάθι του παιχνιδιού 2-0 για τους String Raftors. Ο Τζουμάνης με τρίποντο και ο Καψοκόλης με Hook πέτυχαν το 2-5 για τους Laser derm. Ο Κουταλίδης μετά από ντραιβ έκανε το 4-5 και ο Νεαμονιτός Κώστας με γκολ φάουλ ,ο Τζουμάνης με 1/2 βολές και ο Καψοκόλης από το ζωγραφιστό έγραψαν το 4-11. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δημητρακόπουλος και ο Θεοχάρης με 1/2 βολές πέτυχαν το 7-11 και ο Νεαμονιτός Κώστας με σουτ από το High post το 7-13. Ο Δημητρακόπουλος με 2/2 βολές το 9-13 και ο Νεαμονιτός Κώστας με σουτ το 9-15.
Δεύτερο δεκάλεπτο και Βάκκας με σουτ από την γωνιά το 11-15 για τους String Raftors. Ο Χαντζής με 3/5 βολές έκανε τι 11-18 για τους Laser derm. Ο Μαγκαφάς με τρίποντο και ο Δημητρακόπουλος με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό το ματς στα ίσα 18-18 . Με σερί 0-7 το σκορ έγινε 18-25,αρχικά ο Κυζιρίδης με 4 πόντους του και ο Τζουμάνης με 3/4 βολές. Το δεκάλεπτο τελείωσε 20-25 με 2/2 βολές ο Δημητρακόπουλος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Τζουμάνης με 1/2 βολές έκανε το 20-26 για τους Laser derm. Ο Παπαδόπουλος με σουτ από το High post και ο Δημητρακόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσαν σε 24-26 για τους String Raftors. Ο Τσαουσλάρι με καλάθι από το ζωγραφιστό το 24-28 και ο Παπαδόπουλος με σουτ από την γωνιά το 26-28.Ο Τζουμάνης με ντραιβ το 26-30 και ο Δημητρακόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 28-30.Ο Νεαμονιτός Κώστας με 2/2 βολές το 28-32 και ο Βάκκας με σουτ το 30-32. Ο Μαναλτζής με σουτ από την γωνιά και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσαουσλάρι το 30-36.Ο Κούβαρης με 1/2 βολές το 31-36 και ο Τζουμάνης με τρίποντο το 31-39. Ο Δημητρακόπουλος με γκολ φάουλ και ο Βάκκας με σουτ από την γωνιά μείωσαν σε 36-39. Το δεκάλεπτο τελείωσε με 2 κολλητά τρίποντα ο Τζουμάνης(το 2ο τρίποντο Buzzer)για το 36-45.
Τελευταίο δεκάλεπτο και όπως τελείωσε έτσι άρχισε με 2 κολλητά τρίποντα, αυτή την φορά ήταν για τους String Raftors με τον Κουταλίδη να μειώνει σε 42-45.Ο Καψοκόλης από το ζωγραφιστό έκανε το 42-47 για τους Laser derm. Ο Θεοχάρης με Hook και ο Δημητρακόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και μείωσαν σε 46-47.Ο Χαντζής νέο τρίποντο και ο Τσαουσλάρι με καλάθι από το ζωγραφιστό το 46-52.Ο Δημητρακόπουλος ξανά από το ζωγραφιστό το 48-52 και ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές και ο Χαντζής με τρίποντο το 48-56.Απάντησε με τρίποντο ο Βάκκας 51-56 και ο Τζουμάνης από το High post το 51-58.Ο Δημητρακόπουλος με 1/1 βολή τεχνικής ποινής και ο Παπαδόπουλος με σουτ μείωσαν σε 54-58 . Ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές το 54-59.Ο Δημητρακόπουλος και ο Βάκκας στο ποιο κρίσιμο σημείο του ματς είχαν 0/2 βολές (1:24-0:58).Και το τελικό σκορ έγραψε ο με 1/2 βολές ο Τσαουσλάρι με 1/2 βολές 54-60(0:34).
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Νεαμονιτός Κώστας με 9 πόντους,8 ριμπάουντ,5 ασίστ και 3 κλεψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο εξαιρετικός Δημητρακόπουλος με 24 πόντους,12 ριμπάουντ,1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Κούβαρης με 1 πόντο,11 ριμπάουντ,6 ασίστ και 2 κοψίματα.