16.0%
58.3%
19.6%
0.0%

Οι String Raftors πήραν μια άνετη νίκη κόντρα στους Los Amigos με 56-29, κάνοντας ένα καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο δέχτηκαν μόλις 10 πόντους. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Δημητρακόπουλος με 13 πόντους, 27 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε ότι οι String Raftors είναι σε καλύτερη μέρα, με τους Los Amigos να προσπαθούν αλλά να μην βρίσκουν λύσεις επιθετικά. Σκαφτούρος και Δημητρακόπουλος ξεκίνησαν το ματς με 5-0, ο Βασιλακόπουλος μείωσε σε 5-2, 11-2 οι Δημητρακόπουλος, Κούβαρης και Σκαφτούρος, 11-5 με γκολ φάουλ ο Λέκκος, 15-5 με δύο προσωπικά καλάθια του Δημητρακόπουλου, 15-6 ο Τσιντσιλώνης, 16-6 ο Μπικάκης και 16-7 από τον Τομαρά για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Los Amigos βρήκαν λίγο καλύτερο ρυθμό στην επίθεση, όμως οι String Raftors παρέμειναν σταθεροί και δεν αντιμετώπισαν πρόβλημα. Ο Βαγγέλης Τεντόμας μείωσε σε 16-9, 18-9 ο Βάκκας, 18-12 ο Νίκος Τεντόμας, 20-12 ο Δημητρακόπουλος, 20-15 ο Βελέτζας, 22-15 ο Σκαφτούρος, 22-17 ο Βασιλακόπουλος, 25-17 ο Κούβαρης, 25-19 ο Βασιλακόπουλος και 27-19 από τον Σκαφτούρο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι String Raftors ήταν καταιγιστικοι, έπνιξαν με την άμυνα τους τους Los Amigos και πήραν διαφορά, με την οποία καθάρισαν το ματς. Ο Λέκκος μείωσε σε 27-21, Βάκκας, Μπικάκης, Κούβαρης, Δημητρακόπουλος και Σκαφτούρος έτρεξαν ένα 11-0 για το 38-21, 38-25 οι Βασιλακόπουλος και Τεντόμας και 40-25 με δύο βολές του Θεοχάρη για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Los Amigos, δεν έβγαλαν καθόλου ενέργεια, με αποτέλεσμα οι String Raftors να μεγαλώνουν κι άλλο το προβάδισμα τους. Ο Βελέτζας μείωσε σε 40-27, 52-27 με ένα 12-0 σερί οι Κούβαρης, Δημητρακόπουλος, Παπαδόπουλος, Μπικάκης και Βάκκας για το 52-27, 52-29 ο Τομαράς και από ένα καλάθι οι Παπαδόπουλος και Σκαφτούρος για το τελικό 56-29 του αγώνα.

Για τους String Raftors, πέρα από τον Δημητρακόπουλο, πολύ καλό παιχνίδι έκαναν επίσης οι Σκαφτούρος και Κούβαρης. Για τους Los Amigos ξεχώρισε ο Βασιλακόπουλος.