19.0%
30.4%
42.9%
8.0%

String Raftors vs Mafia Ballers 57-52.Πολύ δυνατό ματς String Raftors εναντίων Mafia Ballers που κρίθηκε στην ψυχραιμία των Raftors και στην αστοχία των Ballers. Στα τελευταία λεπτά είχαν την ευκαιρία να γυρίσουν το ματς αλλά δεν τα κατάφεραν . Mvp του αγώνα ο Δημητρακόπουλος με 21 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Πολύ δυνατό ξεκίνημα για τους String Raftors, προηγήθηκαν με 7-0 με 4 πόντους από τον Δημητρακόπουλο και με τρίποντο ο Κουταλίδης. Ο Δούσης με σουτ το 7-2 για τους Mafia Ballers. Ο Κούβαρης με 1/2 βολές το 8-2, αλλά το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 8-8,αρχικά ο Φωκάς με 1/2 βολές, με σουτ ο Παπαδιάς  και με εκπληκτικό, απίθανο Buzzer τρίποντο, πίσω από το κέντρο ο νεαρός Οικονομίδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Δημητρακόπουλος με hook πέτυχε το 10-8 για τους String Raftors. Ο Μπουγιούκας με 5 σερί πόντους του έδωσε το προβάδισμα στους Mafia Ballers με 10-13. Ο Δημητρακόπουλος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ, ο Θεοχάρης με σουτ και με 1/2 βολές ο Παπαδόπουλος πέτυχαν το 15-13. Ο Δούσης ισοφάρισε 15-15 και ο Δημητρακόπουλος από το ζωγραφιστό το 17-15. Ξανά ο Δούσης έφερε το ματς στα ίσα 17-17. Με σερί 10-0 το σκορ έγινε 27-17. Αρχικά ο Κουταλίδης σκόραρε με ντράιβ, 2/2 βολές ο Κούβαρης, με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Δημητρακόπουλος, 2/2 βολές ο Κουταλίδης και με 1/2 βολές ο Κούβαρης και ο Κουταλίδης. Ο Δούσης με σουτ το 27-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε 32-19 με τρίποντο και καλάθι από το ζωγραφιστό ο Σκαφτούρος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δούσης με coast to coast έκανε το 32-21 για τους Mafia Ballers. Ο Θεοχάρης με σουτ και ο Κούβαρης με τρίποντο έγραψαν το 37-21 για τους String Raftors. Ο Παπαδιάς με τρίποντο έκανε το 37-24 και ο Θεοχάρης με καλάθι από το ζωγραφιστό το 39-24. Ο Παπαδιάς με 2/2 βολές το 39-26 και ο Σκαφτούρος με 1/2 βολές το 40-26. Ο Οικονομίδης με 5 σερί πόντους του μείωσε σε 40-31 και το δεκάλεπτο τελείωσε 47-31 με λει-απ ο Δημητρακόπουλος, τρίποντο ο Κουταλίδης και με σουτ ο Δημητρακόπουλος.

Τέταρτο δεκάλεπτο και ο Abudi με σουτ από την γωνία και ο Δούσης με coast to coast έγραψαν το 47-35 για τους Mafia Ballers. Ο Σκαφτούρος και ο Δημητρακόπουλος πέτυχαν το 51-35 για τους String Raftors. Με γκολ φάουλ και με εύστοχο σουτ ο Οικονομίδης και με 1/2 βολές Γρούντας το σκορ έγινε 51-41. Ο Βλυσσίδης πέτυχε το 54-41 και ο Παπαδιάς μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ, καλάθι ο Τσελεπής και με 4 πόντους από τον Γρούντας το σκορ έγινε 54-49(1:57).Ο Δημητρακόπουλος με 3/4 βολές στο φινάλε σφράγισε την νίκη 57-49. Με τον Οικονομίδης το να γράφει με τρίποντο το τελικό 57-52.

Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Κούβαρης με 7 πόντους, 15 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Οικονομίδης με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα το και ο Δούσης με 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κλεψίματα.