25.0%
35.7%
21.6%
7.7%

Μετά από 4 συνεχόμενες ήττες οι String Raptors επέστρεψαν στις νίκες, επικρατώντας των Paranormal Inactivity με σκορ 58-30. Μπήκαν δυνατά από το ξεκίνημα και ήταν ανώτεροι των Paranormal Inactivity και τα 40 λεπτά της αναμέτρησης, φτάνοντας έτσι στην εύκολη νίκη. MVP του αγώνα ήταν ο Θεοχάρης με 8 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασσίστ, 2 κλεψίματα και 2 τάπες, ενώ ξεχώρισε και ο Μπούχλας με 17 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Το σκορ άνοιξε ο Βολακάκης κάνοντας το 0-2, ενώ οι String Raptors απάντησαν με σερί 10-0 για το 10-2. Ο Βολακάκης με μια βολή έκανε το 10-3, ο Μπούχλας το 12-3, ο Καζάς μείωσε σε 12-5, ενώ το δεκάλεπτο τελείωσε με βολή του Θεοχάρη και σκορ 13-5.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπούχλας με δυο καλάθια έκανε το 17-5, απάντησε ο Παγώνας με ένα δίποντο και ένα τρίποντο για το 17-10, ο Μπούχλας ευστόχησε και αυτός σε ένα τρίποντο για το 20-10, ενώ ο Καρόπουλος με δυο δικά του καλάθια έγραψε το 20-14. Ο Παπαδόπουλος έκανε το 22-14, ο Βολακάκης το 22-16 και με μικρό σερί 6-0 οι String Raptors έκαναν το 28-16 με το ημίχρονο να κλείνει με σκορ 28-18.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι String Raptors ήταν τρομεροί σε άμυνα και επίθεση. Έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 18-1 για το 46-19, ενώ ο Χρυσαφιάδης ευστόχησε από κοντά το μοναδικό καλάθι της ομάδας του στο τρίτο δεκάλεπτο, για να κλείσει αυτό με σκορ 46-21.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι σημαντικό. Ο Παγώνας με γκολ φάουλ έκανε το 46-24, με τους String Raptors να τρέχουν νέο σερί 7-0 για το 53-24. Με σερί 0-6 απάντησαν οι Paranormal Inactivity για το 53-30, ενώ ο Βάκκας με τρίποντο και ο Μπούχλας από κοντά διαμόρφωσαν το τελικό 58-30.