25.7%
54.5%
37.0%
19.2%

Οι String Raftors διατήρησαν το αήττητο τους κάνοντας εξαιρετικό δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο, όπου έχτισαν μια διαφορά η οποία έφτασε μέχρι και τους 20 πόντους. Η Partouzan προσπάθησε στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως οι String Raftors είχαν την ψυχραιμία που χρειαζόταν για να πάρει το τρίτο της ροζ φύλλο σε ισάριθμα παιχνίδια με σκορ 67-55. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Δημητρακόπουλος με 23 πόντους, 23 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 τάπες.

Από το πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έδειξαν πάθος και θέληση για νίκη, με την Partouzan να έχει τα ηνία στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια της περιόδου και να κλείνει έχοντας προβάδισμα. Ο Δημητρακόπουλος σκόραρε το πρώτο καλάθι του αγώνα, 2-4 οι Καραδήμας και Καρατζάς, 7-4 οι Κουκουδάκης και Θεοχάρης, 7-13 οι Καραδήμας Ζησιάδης και Καζαφέρης, 9-13 ο Δημητρακόπουλος, 9-15 ο Καζαφέρης ξανά, 11-15 ο Παπαδόπουλος, 11-17 ο Ζησιάδης και 14-17 με γκολ φάουλ ο Δημητρακόπουλος για να κλείσουμε την πρώτη περίοδο.

Στη δεύτερη περίοδο οι String Raftors ανέβασαν λίγο την πίεση, οδήγησαν την Partouzan σε πολλά λάθη και σε βιαστικές επιθέσεις και αυτό ήταν κάτι που τους βοήθησε να βρουν εύκολα καλάθια και να πάρουν εκείνοι κεφάλι στο ματς. Κούβαρης και Δημητρακόπουλος έγραψαν το 17-17, 17-19 ο Καρατζάς, 22-19 ο Κούβαρης, 22-21 ο Ζουρνατσίδης, 25-21 ο Κουταλίδης, 25-24 ο Καζαφέρης, 28-24 ο Κουταλίδης, 28-26 ο Καρατζάς και από ένα τρίποντο οι Κουταλίδης και Κουκουδάκης για το τελικό 34-26 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Partouzan συνέχισε να δυσκολεύεται πολύ στο να βρει πόντους, κάτι που δεν άφησαν ανεκμετάλλευτο οι String Raftors. Ο Δημητρακόπουλος έγραψε το 36-26, 36-28 ο Ζουρνατσίδης, 38-28 ξανά από τον Δημητρακόπουλο, 38-30 ο Ρηγανάκος, 45-30 οι Κουταλίδης, Δημητρακόπουλος και Βάκκας, 45-31 ο Ζουρνατσίδης με μια βολή, 48-31 ο Κούβαρης, 48-33 ο Ρηγανάκος, 49-33 ο Δημητρακόπουλος με μια βολή, 49-35 ο Ζησιάδης, 51-35 ο Θεοχάρης, 51-36 ο Καρατζάς και 53-36 ο Δημητρακόπουλος για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο η Partouzan προσπάθησε να μπει ξανά στο παιχνίδι, όμως οι String Raftors σκοραραν στα σημεία που έπρεπε και δεν κινδύνεψαν. Ο Κουταλίδης έγραψε το 56-36, 56-40 οι Καζαφέρης και Ζουρνατσίδης, 58-40 ο Δημητρακόπουλος., 58-43 με γκολ φάουλ ο Καρατζάς, 60-43 ο Δημητρακόπουλος, 60-48 οι καραδήμας και Πανάγος, 62-48 ο Δημητρακόπουλος, 62-52 οι Ζουρνατσίδης και Καζαφέρης, 65-52 ο Κούβαρης, 65-55 ο Καραδήμας και 67-55 από τον Κούβαρη, σκορ με το οποίο έληξε ο αγώνας.

Για τους String Raftors, πέρα από τον Δημητρακόπουλο, πολύ καλό ματς έκαναν επίσης οι Κούβαρης και Κουταλίδης. Για την Partouzan ξεχώρισαν οι Καραδήμας και Καζαφέρης.