38.1%
45.5%
19.5%
23.3%

String Raftors vs Underdogs 53-47. Μεγάλη νίκη για τους String Raftors,με τον Δημητρακόπουλο να αποχωρεί τραυματίας στο 2ο δεκάλεπτο, κατάφεραν και πήραν μια πολύτιμη νίκη. Οι Underdogs με προβλήματα στην επίθεση έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο πίσω στο σκορ με 37-24,προσπάθησαν για την ανατροπή, δεν τα κατάφεραν και μετά από 3 σερί νίκες γνώρισαν την ήττα. Mvp του αγώνα ο Κουταλίδης με 16 πόντους,15 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τον Nick Aston(Τσουκάλης)να πετυχαίνει με σουτ το 0-2 για τους Underdogs. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δημητρακόπουλος το 2-2 για τους String Raftors. Ο Βαμβακάς με Hook το 2-4 και ο Δημητρακόπουλος από το ζωγραφιστό ισοφάρισε 4-4.Ο Ρούμπας με σουτ και ο Μαραγκός με 1/2 βολές το σκορ έγινε 4-7.Ο Κούβαρης και ο Κουταλίδης με τρίποντα πέτυχαν το 10-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-13 με 2 τρίποντα για τους Underdogs που πέτυχαν ο Σταθόπουλος και ο Μαραγκός.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι String Raftors πέρασαν μπροστά στο σκορ με 16-13,με σουτ ο Κούβαρης ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Παπαδόπουλος και με λει-απ ο Βάκκας. Ο Μαραγκός με σουτ από την γωνιά και ο Βογιατζάκης με 1/2 βολές ισοφάρισαν σε 16-16 για τους Underdogs. Ο Παπαδόπουλος με σουτ το 18-16 και ο Σταθόπουλος με 1/2βολές το 18-17.Ο Βάκκας με τρίποντο και με λει-απ έγραψε το 23-17 και το δεκάλεπτο τελείωσε 23-19 με λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Μαραγκός .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κουταλίδης με τρίποντο πέτυχε το 26-19 για τους String Raftors. Ο Τσουκάλης με 1/2 βολές και με καλάθι από το low post μείωσε σε 26-22 για τους Underdogs. Ο Μιχελής με τρίποντο το 29-22 και ο Μαραγκός με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 29-24.Το δεκάλεπτο τελείωσε 37-24 με τον Κουταλίδη να πετυχαίνει και τους 8 πόντους, αρχικά με 2/2 βολές και στην συνέχεια με 2 τρίποντα.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Underdogs μπήκαν δυνατά και με σερί 0-9 μείωσαν σε 37-33 με τρίποντα που πέτυχαν ο Σταθόπουλος, ο Ζήσης και ο Ρούμπας. Ο Θεοχάρης με 1/2βολές το 38-33 και ο Ρούμπας με τρίποντο το 38-36.Με σουτ από την γωνιά ο Βάκκας έκανε το 40-36 και ο Ρούμπας με 1/1 βολή (τεχνική ποινή)και ο Βαμβακάς με 1/2 Το 40-38.Ο Κούβαρης με 1/2 βολές, με coast to coast ο Κουταλίδης και με τρίποντο ο Κούβαρης ξέφυγαν στο σκορ με 46-38.Ο Καρακώστας με γκολ φάουλ μείωσε 46-41 και ο Κούβαρης με 1/2 βολές και ο Παπαδόπουλος με σουτ(1:30) έγραψαν το 49-41.Ο Βογιατζάκης με 1/2 βολές(1:05) και ο Μαραγκός με τρίποντο (1:01) μείωσαν σε 49-45.Ο Βάκκας με 1/2 βολές (0:59),ο Θεοχάρης με 1/2 βολές (0:38)και (0:16)και ο Μιχελής με 1/2 βολές (0:09) πέτυχαν το 53-45.Το τελικό 53-47 έγραψε ο Σταθόπουλος με 2/3 βολές (0:06).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κούβαρης με 10 πόντους,12 ριμπάουντ,3 ασίστ,2 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Σταθόπουλος με 9 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Ρούμπας με 9 πόντους,4 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο.