0%
0%
0%
0%

Η Team 70 B.C. κέρδισε με 43-35 τους MyRema State Warriors για να μπει με νίκη στο Championship.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-6 για τους MyRema State Warriors από τον Σαραντοπουλο Π.Χ. και τον Μπακαλη, για να απαντήσει ο Σαφαρικας για το 3-6, πριν κλείσει ο Βερυκιος το δεκάλεπτο στο 3-8. Στη 2η περίοδο ο Χονδρος έφερε την ομάδα του στο 6-8, με τον Σαφαρικα και τον Τομορα να σκοράρουν για το προσπέρασμα της Team 70 B.C., 10-9. Ο Ισσαρης με τον Σαραντοπουλο Π.Δ. έφεραν τους MyRema State Warriors στο 10-12, με τον Βερυκιο να σκοράρει για το 12-14 λίγο μετά, πριν κλείσει το ημίχρονο στο 13-15. Στην επανάληψη ο Παπαγεωργίου με τον Χονδρο σκόραραν για το 19-15 της ομάδας τους, με τον Χελη να απαντά για το 19-18. Ο Μαγκλογιαννης με τον Δεληγιαννη ήταν που έφεραν το ματς στο 23-18 στο τέλος της 3ης περιόδου, με τον δεύτερο και τον Τομορα να φτάνουν το σερί της Team 70 B.C. στο 10-0 για το 29-18 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Χελης διέκοψε το σερί, με τον Τομορα να σκοράρει για το 35-20 της ομάδας του και τον Χονδρο να γράφει το 38-20. Ο Σαραντοπουλος Π.Δ. απάντησε, με τον Αθανασόπουλο να γράφει το 41-23, πριν έρθουν ο Χελης με τον Σαραντοπουλο Π.Δ. για το 41-35 με 0-12 για τους MyRema State Warriors, για να κλείσει το ματς ο Χονδρος στο 43-35.

Τα λάθη ήταν 12-13 στο ματς, τα κλεψίματα 11-6 και οι ασίστ 13-10. Στα ριμπάουντ η κατάσταση ήταν ισορροπημένη, 45-43 με 14-15 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 1/12 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 7/43. Στα δίποντα η Team 70 B.C. είχε 30% και οι MyRema State Warriors 16%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Τομορας είχε 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Χονδρος 11 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους MyRema State Warriors ο Χελης είχε 15 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Σαραντοπουλος Π.Δ. 7 πόντους.