0%
0%
0%
0%

Οι Red Hot Chili Hoopers κέρδισαν με 71-51 την Team 70s B.C. για να ανέβουν στο 7-1, ένα βήμα πιο κοντά στο Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 3-3 από τον Μπογεα και τον Σαφαρικα, για να σκοράρει ο Σακλαριδης για το 8-3. Ο Σαφαρικας απάντησε για το 8-6, με τον Μπογεα και τον Βραχατη να φέρνουν την ομάδα τους στο 14-6. Ο Πεππας μείωσε σε 15-9, με τον Σακλαριδη να κλείνει το δεκάλεπτο στο 17-9. Στη 2η περίοδο ο Στολης με τον Σακλαριδη έφεραν το ματς στο 22-9, με τον Πεππα να απαντά. Ο Στόλης σκόραρε για το 25-12, με τον Χονδρο και τον Τομορα να απαντούν για το 25-16 και το 26-17, για να μειώσει η Team 70s B.C. σε 28-20, πριν κλείσει ο Σακλαρίδης το ημίχρονο στο 31-20. Στην επανάληψη ο Μαγκλογιαννης μείωσε σε 31-22, με τον Στολη και τον Σακλαριδη να απαντούν για το 37-22. Ο Κωστόπουλος με τον Σακλαριδη και τον Στολη σκόραραν και για το 43-23, με τον Σαφαρικα να απαντά για το 43-25 και το 46-28. Ο Σακλαριδης με τον Βραχατη έφεραν το ματς στο 62-29, με τον Πεππα να απαντά και το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Κωστόπουλο στο 54-30. Στην 4η περίοδο ο Τομορας έγραψε το 54-32, με τον Σακλαριδη και τον Μακρη να απαντούν για το 61-32. Ο Τομορας σκόραρε πάλι ως το 63-43 μαζί με τον Χονδρο, για να απαντήσει ο Σακλαριδης για το 69-43. Τομορας και Σαφαρικας έφεραν το ματς στο 71-47, για να κλείσουν την αναμέτρηση στο 71-51 ο Χονδρος με τον Ρουσκα.