27.3%
36.4%
40.7%
6.3%

Έπειτα από ένα αρκετά ανταγωνιστικό παιχνίδι, οι T.G. Venoms σφράγισαν την κανονική διάρκεια της σεζόν με νίκη απέναντι στους Κενταύρους με το τελικό 67-51, κλείνοντας έτσι την regular season στο 10-10 του βαθμολογικού πίνακα. Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά κοντά μέχρι το ημίχρονο, με την αρμάδα του Στάθη Γκάτση να μπαίνει αποφασισμένη στην 3η περίοδο, ανοίγοντας τη διαφορά του ματς στους 19 και το 50-31. Οι Κένταυροι, παρά τις πολλές τους ελλείψεις κατάφεραν να ροκανίσουν τη διαφορά αυτή μέχρι και τους 7 (50-43), όμως οι T.G. Venoms δεν επέτρεψαν στον αντίπαλο να διεκδικήσει κάτι παραπάνω, αφού με όμορφο μπάσκετ διατήρησαν το καλό τους προβάδισμα και έφυγαν νικητές από το κλειστό του Στ. Βενέτης. Πλέον, οι δύο ομάδες κοιτούν μόνο τα Playoff, εκεί ουσιαστικά θα διεκδικήσουν το κάτι παραπάνω στην φετινή Silver.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Καλογερόπουλο να ανοίγει το σκορ για τους Κενταύρους με δίποντο για το 0-2 και τους T.G. Venoms να μπαίνουν στην αναμέτρηση με 5 πόντους του Πηταρά και 4 του Κοψιδά για το προβάδισμα και το 9-2 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Καλογερόπουλος με όμορφο γκολ-φάουλ θα μειώσει στο 9-5, ο Γκάτζης με εύστοχο τρίποντο θα διαμορφώσει το 12-5, ενώ ένα δίποντο του Ρέντα και 2 βολές του Καριώτη, θα ρίξουν τη διαφορά στην κατοχή και το 12-9 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ένα όμορφο καλάθι από τον Παράσχο θα κάνει το 14-9 των T.G. Venoms, ο Κορδαλής θα απαντήσει με τον ίδιο τρόπο για το 14-11, ενώ ο Παράσχος, ξανά με δίποντο θα διαμορφώσει το 16-11 του ματς. Με δίποντο του Φραντζή, οι Κένταυροι μείωσαν ξανά στους 3 και το 16-13, ο Κοψιδάς με τρίποντο θα γράψει το 19-13, ενώ την περίοδο θα σφραγίσει με δίποντο ο Καριώτης, μειώνοντας έτσι στους 4 και το 19-15 του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Φραντζής με 2 απανωτά δίποντα θα ισοφαρίσει στο 19-19, ο Παράσχος με δικό του καλάθι θα γράψει το 21-19, ενώ ο Καλογερόπουλος αυτή τη φορά, θα ισοφαρίσει με δικό του δίποντο στο 21-21 της αναμέτρησης. Εκεί, οι T.G. Venoms θα τρέξουν ένα σερί 7-0 με 5 πόντους του Παράσχου και δίποντο του Δαμανάκη για το 28-21, ο Φραντζής θα μειώσει με τρίποντο στο 28-24, ενώ ένα τρίποντο απάντηση από τον Παράσχο, θα κάνει το 31-24 για την ομάδα του. Στη συνέχεια, ένα ακόμα καλάθι του Φραντζή και 1 βολή του Καλογερόπουλου θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 4 πόντους και το 31-27, ένα γκολ-φάουλ του Κοψιδά θα διαμορφώσει το 34-27 των T.G. Venoms, ενώ ένα δίποντο μέσης απόστασης από τον Φραντζή, θα ρίξει τη διαφορά του ματς στους 5 πόντους, κλείνοντας παράλληλα και το ημίχρονο στο 34-29 για τις δύο ομάδες.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι T.G. Venoms θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς σε διψήφιο αριθμό με 2 βολές του Δαμανάκη και 4 πόντους του Παράσχου από τρίποντο και βολή για το 40-29, ο Φραντζής με δύσκολο follow θα μειώσει στο 40-31, ενώ ένα σερί 10-0 των T.G. Venoms, από 8 πόντους του Κοψιδά και 2 του Παράσχου, θα ανοίξει την ψαλίδα της διαφοράς στους 19 και το 50-31. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα κλείσουν οι Κένταυροι με ένα δικό τους σερί 0-8, ύστερα από 4 δίποντα των Κανάκη, Καλογερόπουλο και Φραντζή, μειώνοντας παράλληλα και στους 11 για το 50-39 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Κένταυροι θα μειώσουν ακόμα περισσότερο με 2 δίποντα των Καλογερόπουλο και Φραντζή για το 50-43, οι T.G. Venoms θα απαντήσουν με γκολ-φάουλ του Κοψιδά και δίποντο του Παράσχου για το 55-43, ενώ ο Κορδαλής, θα μειώσει με δικό του καλάθι στη ρακέτα για το 55-45 του παιχνιδιού. Εκεί, ένα δίποντο του Πηταρά θα κάνει το 57-45, ο Ρέντας με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει ξανά στους 10 και το 57-47, ενώ ένα τρίποντο του Γκάτση και 1 βολή του Διαμαντόπουλου, θα πάνε το παιχνίδι στο 61-47. Στη συνέχεια, οι Κένταυροι θα μειώσουν με 2 δίποντα των Κορδαλή και Φραντζή στο 61-51, ο Κοψιδάς με δίποντο στο ζωγραφιστό θα γράψει το 63-51, με τον

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Παράσχος Γιώργος ο οποίος σταμάτησε στους 24 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 14 ριμπάουντ, μοίρασε 7 ασίστ, έκλεψε 4 φορές την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθειες, για να συγκεντρώσει 31 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης.
Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Κοψιδάς Γιώργος και Πηταράς Γιάννης, ενώ από τους Κένταυροι ξεχώρισε η προσπάθεια των Φραντζής Αλέξανδρος και Καλογερόπουλος Γιώργος.