3.7%
100.0%
50.0%
28.6%

Πολύ άνετη η επικράτηση των CANS BC ενάνρτια στους λειψούς TG VENOMS. Από την αρχή του αγώνα έδειξαν τις άγριες διαθέσεις τους, ενάντια στους αντιπάλους τους, οι οποίοι ποτέ δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και να δώσουν ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Τελικό σκορ αναμέτρησης 27-79.

Εκρηκτικό ξεκίνημα για τους CANS BC στο παιχνίδι που με τον Μορφονιό να βάζει τους 6 πρώτους πόντους με τα 2 του τρίποντα και τον Μαγουλά να προσθέτει 2 ακόμα πόντους γίνεται νωρίς το 0-8. Απαντάει ο Πηταράς για το 2-8, αλλά οι CANS θα προσθέσουν γρήγορα 9 ακόμα πόντους. Πολύ αργό το ξεκίνημα για τους VENOMS και το τελικό σκορ του πρώτου δεκαλέπτου  στο 7-21.

Το 2ο δεκάλεπτο ήταν ακόμη χειρότερο για τους μωβ που κατάφεραν και ευστόχησαν μόνο σε ένα καλάθι από τα χέρια του Τσέκα. Οι άσπροι πολύ πιο συγκεντρωμένοι και εύστοχοι βρήκαν σκορ λίγο πολύ από ολόκληρη την ομάδα και σκόραραν 15 πόντους. Τελικό ημιχρόνου 9-36.

Tο παιχνίδι με την τρομακτική του διαφορά από την αρχή του ημιχρόνου, βλέπει τις 2 ομάδες να χαλαρώνουν υπερβολικά, να παίρνουν σουτ και να χαίρονται το παιχνίδι σαν φιλικό. Πολύ σκορ για τους CANS, με πρωταγωνιστές τους Πατέλη και Μορφονιό, ενώ καλύτερη εικόνα έδειξαν οι αντίπαλοί τους για να λήξει το 3ο δεκάλεπτο στο 18-58.

Τελευταίο διαδικαστικό δεκάλεπτο για τις 2 ομάδες με την διαφορά στος 40 πόντους. Χωρίς να αλλάξει κάτι από από τα προηγούμενα 3 δεκάλεπτα, οι μεν με πατημένο το γκάζι, οι δε χωρίς να βρίσκουν ουιαστικές λύσεις. Τελικό σκορ στην αναμέτρηση 27-79 και οι CANS θα πάρουν ένα πολύ εύκολο ροζ φύλλο.

Καταπληκτικός για τους νικητές o Μορφονιός Βασίλης που μέτρησε 27 πόντους, παράλληλα με 6 ριμπάουντ, 2 ασσίστ και 1 κλέψιμο.