35.7%
65.2%
55.0%
26.5%

Σε ένα πλούσιο από άποψης σκορ παιχνίδι, οι Golden Boys κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο από το κλειστό του Αιγάλεω με το τελικό 80-86, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής της Silver League. Οι Golden Boys μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, χτίζοντας διαφορά 13 πόντων στο ξεκίνημα, όμως οι T.G. Venoms, παρά τις πολλές τους ελλείψεις (σ.σ. κατέβηκαν μόλις 5 παίκτες), έκαναν το παιχνίδι ένα πολύ όμορφο ντέρμπι, έχοντας σε κάποια σημεία και το προβάδισμα. Ένα σερί 0-12 των Golden Boys στο τελευταίο δεκάλεπτο, γύρισε την πλάστιγγα υπέρ τους, πέρασαν μπροστά και με σωστή διαχείριση, έφτασαν στην 15η φετινή τους νίκη.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Πηταρά να ανοίγει το σκορ με δίποντο για το αρχικό 2-0, οι Golden Boys θα μπουν στο παιχνίδι με 3 τρίποντα του Ποντικού και 2 δίποντα των Χαχάμη Β. και Ποντικό για το 2-13, ενώ ο Παράσχος με βολή και ο Πηταράς με τρίποντο, θα μειώσουν τη διαφορά στους 7 και το 6-13 του ματς. Στη συνέχεια, 3 σερί δίποντα των Χαχάμη Α., Χαχάμη Β. και Ποντικό θα γράψουν το 6-19, οι T.G. Venoms με ένα σερί 6-0 από 2 δίποντα των Πηταρά, Παράσχο και 2 βολές του δεύτερου με τον Δαμανάκη, θα μειώσουν τη διαφορά στους 7 και το 12-19. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με τρίποντο και δίποντο ο Ποντικός, γράφοντας έτσι το 12-24 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι T.G. Venoms θα πατήσουν καλύτερα στο παρκέ και με ένα γρήγορο 9-0 από 5 πόντους του Κοψιδά και από 2 των Πηταρά και Παράσχο θα μειώσουν τη διαφορά στην κατοχή και το 21-24, οι Golden Boys θα απαντήσουν με δίποντο του Παναγιωτόπουλου και τρίποντο του Χαχάμη Α. για το 21-29, ενώ ένα τρίποντο απάντηση του Παράσχου, θα μειώσει στους 5 το παιχνίδι, με το σκορ στο 24-29. Εκεί, ένα γκολ-φάουλ του Χαχάμη Β. θα γράψει το 24-32 των Golden Boys, ο Γκάτσης με δικό του τρίποντο θα μειώσει στο 27-32, ενώ 2 απανωτά δίποντα του Χαχάμη Β., θα κάνουν το 27-36 για τους GB. Στη συνέχεια, οι T.G. Venoms θα τρέξουν ένα σερί 10-3 με 5 πόντους του Παράσχου, τρίποντο του Κοψιδά και δίποντο του Δαμανάκη για το 37-39, ενώ το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει με δίποντο ο Χαχάμης Β., με το σκορ να πηγαίνει στο 37-41 για τους Golden Boys.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, οι T.G. Venoms θα μπουν πολύ δυναμικά και με ένα σερί 7-0 από 5 πόντους του Παράσχου και δίποντο του Κοψιδά θα πάρουν τα ηνία της αναμέτρησης για το 44-41, οι Golden Boys θα απαντήσουν με 2 δίποντα του Χαχάμη Β. και βολή του Χαχάμη Α. για το 44-46, ενώ ένα τρίποντο από τον Παράσχο, θα δώσει εκ νέου προβάδισμα στους T.G. Venoms, με το σκορ στο 47-46. Στη συνέχεια, ο Χαχάμης Α. με 2/2 βολές θα κάνει το 47-48, ο Δαμανάκης θα απαντήσει με δίποντο για το 49-48, ενώ ένα σερί 3-7 από 3 πόντους του Ποντικού και από 2 των Χαχάμη Β. και Κατσούλη Κ., θα πάνε το παιχνίδι στο +3 και το 52-55 για τους GB. Εκεί, ο Παράσχος με 2/2 βολές και ο Κοψιδάς με δίποντο θα δώσουν προβάδισμα στους T.G. Venoms με το σκορ να γράφει 56-55, ο Κατσούλης Κ. με γκολ-φάουλ επανέφερε το προβάδισμα στους Golden Boys για το 56-58, ενώ ο Κοψιδάς με 2/2 βολές, ισοφάρισε στο 58-58 του παιχνιδιού. Με εύστοχη βολή του Χαχάμη Β., οι Golden Boys έκαναν το 58-59, ο Παράσχος στο ζωγραφιστό έκανε το 60-59 και ο Χαχάμης Β. με τρίποντο, σφράγισε την περίοδο στο 60-62 των Golden Boys.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι T.G. Venoms θα προσπεράσουν με 4 απανωτά δίποντα του Κοψιδά για το 68-62, ο Χαχάμης Β. με γκολ-φάουλ θα μειώσει στους 3 και το 68-65, ο Δαμανάκης με όμορφο δίποντο θα πάει τη διαφορά στους 5 και το 70-65, ενώ ο Χαχάμης Α. αυτή τη φορά, με δικό του καλάθι και φάουλ θα μειώσει στην κατοχή και το 70-68. Στη συνέχεια, ένα ακόμα δίποντο του Κοψιδά θα κάνει το 72-68 στην αναμέτρηση, οι Golden Boys θα περάσουν μπροστά με 2 τρίποντα του Παναγιωτόπυλου, αλλά και 2 δίποντα και 2 βολές του Χαχάμη Β. για το 72-80, ενώ ο Γκάτσης με τρίποντο, θα μειώσει στο 75-80. Εκεί, ο Χαχάμης Α. με 2 βολές θα κάνει το 75-82, ο Κοψιδάς με τρίποντο θα μειώσει στο 78-82, με τον Χαχάμη Α. να ευστοχεί σε δίποντο για το 78-84 του ματς. Με ένα δίποντο του Δαμανάκη, οι T.G. Venoms μείωσαν στο 80-84, ενώ το παιχνίδι σφράγισε με 2/2 βολές ο Χαχάμης Β. για το τελικό 80-86 των Golden Boys.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Ανδρέας Χαχάμης ο οποίος σημείωσε 15 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 30 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Χαχάμης Β. και Ποντικός, ενώ από τους T.G. Venoms ξεχώρισαν οι Κοψιδάς και Παράσχος.