0%
0%
0%
0%

Οι Nothing But Net κέρδισαν με 35-72 τους EVO για να τερματίσουν στην 4η θέση στον όμιλο, παίρνοντας το εισιτήριο για την Dynamic.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρεις ισοπαλίες στο 2, το 4 και το 6, από τον Κουτσουκη απ’ τη μία και τον Λαζαρετο με τον Σταυριδη απ’ την άλλη, για να σκοράρουν ο Κοτσιφης με τον Βαγιανο και τον Σταυρίδη για το 6-13 της ομάδας τους. Ο Σταμουλοπουλος απάντησε για το 8-13, με τον Καραμανη και τον Λαζαρετο να φέρνουν την ομάδα τους ως το 8-24 του δεκαλέπτου με σερί 0-11. Στη 2η περίοδο ο Ριζος έγραψε το 10-24, με τον Κοτσιφη, τον Καραμανη, τον Λαζαρετο και τον Σταυριδη να απαντούν με νέο σερί, 0-19 αυτή τη φορά, ως το 10-43, για να κλείσει το ημίχρονο από Κουτσουκη και Καραμανη στο 13-45. Στην επανάληψη ο Τσιμπρης έφερε το ματς στο 15-46 και το 17-48, με τον Λαζαρετο να απαντά και τον Κουτσουκη με τον Κατσιρουμπα να σκοράρουν για το 20-52. Ο Τσαουσης έγραψε το 20-56, με τον Κουτσουκη να σκοράρει για το 23-56, πριν κλείσει ο Κοτσιφης το δεκάλεπτο στο 23-48. Στην 4η περίοδο ο Κατσιρουμπας σκόραρε για το 27-58, με τον Σταυριδη να απαντά. Ο Κουτσουκης έφερε το ματς στο 29-60, με τον Καραμανη και τον Τσαουση να σκοράρουν για το 29-67. Ο Ριζος έγραψε το 31-67, με τον Λαζαρετο να απαντά, πριν έρθουν ο Ριζος με τον Λιοντο για το 35-70, με το ματς να κλείνει από τον Καραμανη.

Τα λάθη ήταν 15-17 στο ματς, τα κλεψίματα 10-10 και οι ασίστ 9-19. Στα ριμπάουντ οι Nothing But Net είχαν τον έλεγχο, 43-63 με 14-18 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 7/28 τρίποντα και τους EVO 2/17. Στα δίποντα οι Nothing But Net είχαν 48% και οι EVO 20%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Καραμανης είχε 24 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Λαζαρετος 15 πόντους, 22 ριμπάουντ, ο Κοτσιφης 14 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Σταυριδης 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 6 κλεψίματα. Για τους EVO ο Κουτσουκης είχε 14 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.