0.0%
0.0%
28.2%
18.2%

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους έBeerοι Old School να μπαίνουν πολύ δυνατά στο ματς και με 5 πόντους του Τσάκαλου και 2 του Σαχτούρη, άνοιξαν το σκορ και έκαναν το αρχικό 0-7. Εκεί, οι Fundamentals με ένα σερί 10-0 θα περάσουν μπροστά για το 10-7, ενώ 2 τρίποντα των Γκίκα και Κιτσώνη, θα βάλουν ξανά σε θέση οδηγού τους έBeerους με το σκορ στο 10-13. Εκεί, ο Θωμάδης με δίποντο θα μειώσει στο 12-13, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Κιτσώνης για το 12-15 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Fundamentals θα μπουν πιο συγκεντρωμένοι στο ματς και με ένα σερί 10-0 θα προσπεράσουν στο 22-15, με τον Σαχτούρη να μειώνει με δίποντο για τους έBeerους, με το σκορ να πηγαίνει στο 22-17. Εκεί, ο Σαρρής και ο Κοντοδήμας με 2 δίποντα αλλά και ο Θωμάδης με βολή θα διαμορφώσουν το 27-17 των Fundamentals, με τον Σαχτούρη να ευστοχεί σε τρίποντο αυτή τη φορά, μειώνοντας στους 7 πόντους και το 27-20 της αναμέτρησης. Το πρώτο ημίχρονο, θα σφραγίσει ο Καραμάνος με δίποντο και ο Κοντοδήμας με βολή για να γράψουν έτσι το 30-20 της ανάπαυλας.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Καραμάνος με δίποντο θα κάνει το 32-20, ο Σαχτούρης και ο Γκίκας με 2 όμορφα καλάθια θα μειώσουν στο 32-24, ενώ ο Παπαγιάννης και ο Θωμάδης θα απαντήσουν με τον ίδιο τρόπο, γράφοντας έτσι το 36-24 του ματς. Στη συνέχεια, ο Σαχτούρης με τρίποντο θα κάνει το 36-27, ο Καραμάνος με 4/4 βολές θα διαμορφώσει το 40-27 των Fundamentals, ενώ ο Γαϊτανής με όμορφο δίποντο στο ζωγραφιστό, μείωσε στο 40-29 του ματς. Το τρίτο δεκάλεπτο σφράγισε με δίποντο στον αιφνιδιασμό ο Θωμάδης, κλείνοντας την περίοδο στο 42-29 για την ομάδα του.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Σαρρής με ένα σουτ μέσης απόστασης έκανε το 44-29, με τους έBeerους να ροκανίζουν τη διαφορά με ένα σερί 0-6, ύστερα από 3 δίποντα των Ρηγανά, Θεοχαρόπουλο και Σαχτούρη για το 44-35 της αναμέτρησης. Εκεί, ο Θωμάδης θα απαντήσει με δίποντο για το 46-35, ενώ ο Θεοχαρόπουλος με εύστοχο τρίποντο, μείωσε στους 8 και το 46-38 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, ένα δίποντο του Λάμπρη στη ρακέτα θα γράψει το 48-38, ο Τσάκαλος με δύσκολο δίποντο θα μειώσει για το 48-40, με τον Καραμάνο να σφραγίζει το ματς με βολή για το τελικό 49-40 των Fundamentals.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Αντώνης Καραμάνος ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 13 πόντους με 15 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 18 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Καραμάνου από τους Fundamentals ξεχώρισε και ο Θωμάδης, με τον Λάμπρη να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους έBeerοι Old School σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Θεοχαρόπουλος και ο Κιτσώνης.