11.8%
72.7%
19.6%
18.2%

Στις νίκες επέστρεψαν οι Fundamentals επικρατώντας των μόλις 5 Κομπάρσων με 45-36. Το παιχνίδι πήγαινε καλά για τους λείψανδρους Κομπάρσους, ωστόσο τα πράγματα άλλαξαν δραματικά στο τρίτο δεκάλεπτο, όπου με ένα 17-2 επιμέρους σκορ οι Fundamentals έγειραν την πλάστιγγα αρκετά προς το μέρος τους, μην αφήνοντας πολλά περιθώρια αντίδρασης στους Κομπάρσους και έτσι έφυγαν από την Ριζούπολη με την 4η εφετινή τους νίκη.

Το παιχνίδι ξεκινά με Λινάρδο για το 0-2, Καραμάνος και 2-2, Δελής ευστοχεί για το 2-4, Παπαγιάννης, 4-6 ο Αλβέρτης, Αθανασιάδης και Παπαγιάνης για το 8-6, 8-8 από τον Αλβέρτη ξανά, ενώ το 10-8 γράφει ο Σαρρής.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Δελής και Αλβέρτης για το 10-12, Καραμάνος, Κολιούσης και Λάμπρης για ένα 5-0 σερί και το 15-12, Λινάρδος με δυο βολές κι ένα τρίποντο κάνει το 15-17, 17-17 ισοφαρίζει ο Παπαγιάννης, Λινάρδος ξανά με ζευγάρι βολών για το 17-19, Καραμάνος και Αθανασιάδης κάνουν το 22-19, ενώ το 22-21 διαμορφώνει και πάλι ο Λινάρδος.

Στην τρίτη περίοδο πρώτοι σκοράρουν οι Κομπάρσοι με τον Λινάρδο, ενώ σκοράρουν οι Παπαγιάννης, Αθανασιάδης, Καραμάνος, Σαρρής για ένα φοβερό 17-0 σερί και το 39-23.

Τελευταία περίοδος και Παπαγιάννης για το 41-23, Αλβέρτης και 41-26 με γκολ φάουλ, Παπαγιάννης και Καραμάνος για το 45-26, ενώ οι Λινάρδος, Μηνδρινός, Δελής με ένα 0-10 σερί διαμορφώνουν το τελικό 45-36.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Καραμάνος, ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 16 πόντους, με 15 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, κλέβοντας 1 φορά την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 7 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 30 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους The Fundamentals ξεχώρισε επιπλέον ο Λάμπρης, με τον Παπαγιάννηννα συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Κομπάρσους σε καλή μέρα βρέθηκε ο Αλβέρτης και ο Λινάρδος.