83.3%
54.8%
33.3%
10.0%

The Saints vs Νικαια 51-55.Μεγάλη νίκη για την Νίκαια απέναντι στους The Saints,σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι,με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού. Mvp του αγώνα ο Χατζηαντωνίου με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κλεψίματα.
Το ματς ξεκίνησε με καλάθι που πέτυχε ο Καστραντάς με Hook 2-0 για τους The Saints. Ο Χατζηαντωνίου με γκολ φάουλ και ο Σιμιντζής Βλάσης με ντραιβ έγραψαν το 2-5 για την Νίκαια. Ο Νιάρχος με 1/2 βολές το 3-5 και ο Χατζηαντωνίου σκόραρε το 3-7. Ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Τσατσαρούνος το 5-7 και ο Σιμιντζής Βλάσης με 1/2 βολές το 5-8.Ο Νιάρχος με ντραιβ σκόραρε το 7-8 και ο Σιμιντζής Βλάσης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Μάλλης με σουτ από την γωνιά το 7-12.Ο Τσατσαρούνος με σουτ και ο Νιάρχος με καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ μείωσαν σε 11-12.Ο Μάλλης με σουτ από την γωνιά το 11-14 και ο Τσατσαρούνος με λει-απ, ο Κοντόπουλος με 2/2 βολές και ο Τσατσαρούνος με λει-απ έγραψαν το 17-14.Το δεκάλεπτο τελείωσε ισόπαλο 17-17 με γκολ φάουλ ο Σιμιντζής Βλάσης.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Σιμιντζής Βλάσης με 5 πόντους έγραψε το 17-22 για την Νίκαια. Απάντησαν με σερί 9-0 οι The Saints και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 26-22,αρχικά ο Κοντόπουλος με λει-απ, τρίποντο ο Τσατσαρούνος και ο Μαλινδρέτος με 4 πόντους του από σουτ και ντραιβ .Ο Σιμιντζής Βλάσης με 1/2 βολές το 26-23 και ο Κοντόπουλος με σουτ και ο Νιάρχος από το ζωγραφιστό το σκορ έγινε το 30-23.Ο Μάλλης με σουτ από την γωνιά το 30-25 και ο Μαλινδρέτος με σουτ το 32-25.Ο Μάλλης με ντραιβ πέτυχε το το 32-27 και ο Καστραντάς με 1/2 βολές το 33-27.Με 1/2 βολές ο Μάλλης το 33-28 και το δεκάλεπτο τελείωσε 28-35 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Νιάρχος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Χατζηαντωνίου με 1/2 βολές και με γκολ φάουλ μείωσε 35-32 για την Νίκαια . Ο Κοντόπουλος και ο Καλογερόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν το 39-32 για τους The Saints. Ο Χατζηαντωνίου με τρίποντο μείωσε 39-35 και ο Νιάρχος με 1/2 βολές το 40-35.Ο Χατζηαντωνίου με καλάθι από το low post,ο Σιμιντζής Βλάσης με με 1/2 Βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μηλιώτης για την ισοπαλία 40-40.Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-40 με σουτ ο Κοντόπουλος και με 1/2 βολές ο Τσατσαρούνος.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σιμιντζής Βλάσης με γκολ φάουλ ισοφάρισε 43-43 για την Νίκαια. Ο Καστραντάς με σουτ και με λει-απ ο Καλογερόπουλος έγινε το 47-43 για τους The Saints. Ο Σιμιντζής Βλάσης με 4 πόντους του, ντραιβ και 2/2 βολές νέα ισοπαλία 47-47.Ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές και ι Νιάρχος από το ζωγραφιστό έγινε το 50-47.Ο Μάλλης σκόραρε με ντραιβ και ύστερα από κλέψιμο σκόραρε ο Χατζηαντωνίου(1:43) και με 1/2 βολές ο Μάλλης το σκορ έγινε το 50-52(1:14).Ο Τσατσαρούνος είχε 0/4 βολές, 1/2 ο Νιάρχος 51-52(0:22).Ο Χατζηαντωνίου με 1/2 βολές (0:19)κλέψιμο ο Σωτηρόπουλος, 1/2 βολές ο Μάλλης(0:09) επιθετικό ριμπάουντ ο ίδιος και με 1/2 βολές (0:03) έγραψε το τελικό 51-55.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Μηλιώτης με 2 πόντους,11 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα ,ο Σιμιντζής Κυριάκος με 9 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα ,με τον Σιμιντζή Βλάση να είναι πρώτος σκόρερ στην ομάδα του με 22 πόντους και τον Μάλλη με 14 πόντους.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Κοντόπουλος με 10 πόντους,11 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κόψιμο,ο Τσατσαρούνος με 12 πόντους,11 ριμπάουντ,6 ασίστ και 4 κλεψίματα και ο Καστραντάς με 5 πόντους,9 ριμπάουντ 2 ασίστ και 2 κοψίματα.