12.5%
58.8%
43.8%
23.5%

Οι Be The Bee μπήκαν με το δεξί στις υποχρεώσεις τους για το 2022, καθώς κέρδισαν με 78-55 τους Saints στο ντέρμπι για την δεύτερη θέση του Β ομίλου και συνέχισαν το καλό σερί νικών τους που πλέον έχει φτάσει στις 8 συνεχόμενες. MVP του αγώνα ήταν ο Αναστάσιος Τσόγκας με 19 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Τσόγκας άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι, ο Τσιβελεκίδης ισοφάρισε σε 2-2, 5-2 ο Παλαμιδάς, 5-4 ο Καλογερόπουλος, 7-4 με νέο καλάθι του Τσόγκα, 7-9 οι Νιάρχος και Κοντόπουλος, 10-9 με γκολ φάουλ ο Τσόγκας, 10-11 ο Κοντόπουλος, 13-11 ο Παλαμιδάς, 13-13 ο Καλογερόπουλος, 17-13 με 4-0 σερί οι Τσόγκας και Παλαμιδάς, 17-16 ο Αντιώτης και δύο βολές από τον Παλαμιδά για το τελικό 19-16 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο έβαλε ένα τρίποντο για το 19-19, 27-19 με 8-0 σερί οι Παλαμιδάς, Τσόγκας και Κουνάδης, 27-21 ο Κοντόπουλος, 29-21 ο Ιωσηφίδης, 29-22 με μια βολή ο Καλογερόπουλος και 36-22 με νέο 7-0 σερί από τους Νικολάου, Κουνάδη, Ανέστη και Τσόγκα για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Τσόγκας και Χρονόπουλος έβαλαν από ένα καλάθι για το 40-22, Κοντόπουλος και Παύλου μείωσαν σε 40-26, 46-26 από τους Τσόγκα, Ιωσηφίδη και Ανέστη, 46-28 ο Καλογερόπουλος, 48-28 ο Παλαμιδάς, 48-33 με 0-5 σερί από τον Τσατσαρούνο, 55-33 με ακόμη ένα 7-0 για τους Be The Bee οι Τσόγκας, Χρονόπουλος και Νικολάου, 55-35 ο Παύλου και 57-35 ο Τσόγκας για να κλείσουμε την τρίτη περίοδο στο ματς.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Saints μπήκαν με 0-6 των Κοντόπουλου και Νιάρχου για να μειώσουν σε 57-41, απάντηση με 13-0 οι Ανέστης, Παλαμιδάς και Ιωσηφίδης για το 70-41, 70-45 οι Παύλου και Αντιώτης, 74-45 Παλαμιδάς και Ανέστης, 74-47 με δύο βολές του Αντιώτη, 76-47 ο Χρονόπουλος, 76-51 με τους Κοντόπουλο και Καλογερόπουλο να βάζουν από ένα καλάθι, 78-51 ο Χρονόπουλος και νέο 0-4 από τους Κοντόπουλο και Τσατσαρούνο για το τελικό 78-55 του παιχνιδιού.

Για τους Be The Bee, πέρα από τον Τσόγκα, εξαιρετικός ήταν και ο Παλαμιδάς, ενώ επίσης πολύ καλή απόδοση είχαν οι Χρονόπουλος και Ανέστης. Για τους Saints ξεχώρισαν οι Κοντόπουλος, Τσατσαρούνος, Καλογερόπουλος και Αντιώτης.