29.6%
12.7%
40.6%
27.8%

The Saints vs Coffeewaukee Bugs 63-65.Οι Coffeewaukee Bugs με τον τρομερό Πετρέλλη να έχει 5/5 τρίποντα στο 3ο δεκάλεπτο και 9/13 συνολικά σε λιγότερο από 25 λεπτά συμμετοχής ,έκλεισαν το 3ο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 43-56. Οι The Saints προσπάθησαν για την ανατροπή ισοφάρισαν 61-61(2:00),αλλά ο Πετρέλλης με 2 κλεψίματα του και 2/2 βολές χάρισε την νίκη στους Bugs. Mvp  του αγωνά ο τρομερός Πετρέλλης με 31 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ ,3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Καλογερόπουλος για τους The Saints 3-0 .Ο Βελαέτης με σουτ μείωσε 3-2 για τους Coffeewaukee Bugs. Ξανά με τρίποντο ο Καλογερόπουλος έκανε το 6-2 για να απαντήσει με τρίποντο ο Πετρέλλης 6-5.Ο Μαλινδρέτος με γκολ φάουλ πέτυχε το 9-5 και ο Πετρέλλης με τρίποντο και ο Τσομπάνογλου με λει-απ το 9-10 .Απάντησε με τρίποντο ο Ταπραντζής και έκανε το 12-10.Ο Πετρέλλης ασταμάτητος και με τρίποντο του έγινε το 12-13.Ο Καλογερόπουλος με 4 πόντους του από σουτ πέτυχε το 16-13 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16 -16 με τρίποντο ο Πετρέλλης (4/7).

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κωστάκης με 1/2 βολές και ο Τσατσαρούνος με καλάθι από ντραιβ έκαναν το 19-16 για τους The Saints. Ο Βελαέτης με σουτ μείωσε σε 19-18 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Μαλινδρέτος με 4 πόντους του από σουτ πέτυχε το 23-18 και ο Καπερώνης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 23-20.Ο Τσατσαρούνος με τρίποντο το 26-20 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τους Bugs μπροστά στο σκορ με 26-27,ο Σαραντόπουλος με τρίποντο, λει-απ ο Τσομπάνογλου και με coast to coast ο Πετρέλλης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο και ο Πετρέλλης ζεστός με τρίποντο πέτυχε το 26-30 για τους Coffeewaukee Bugs. Ισοφάρισαν οι The Saints 30-30,από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαλινδρέτος και με λει-απ ο Κωστάκης. Ο Καπερώνης με 1/2 βολές το 30-31 και Καλογερόπουλος με τρίποντο το 33-31.Τρίποντο ο Πετρέλλης και ο Τσομπάνογλου με λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 33-36.Ο Τσατσαρούνος με λει-απ το 35-36 και με 0-10 σερί το σκορ έγινε 35-46,αρχικά ο Πετρέλλης με τρίποντο, γκολ φάουλ ο Τσομπάνογλου, με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Κυριακόπουλος και ο Καπερώνης. Ο Κοντόπουλος και Μαλινδρέτος με σουτ μείωσαν σε 39-46.Ο Πετρέλλης με τρίποντο 2/2 τρίποντα έγραψε το 39-52.Ο Τσατσαρούνος με σουτ το 41-52 και ο Καπερώνης με σουτ και ο Τσομπάνογλου με 2/2 βολές πέτυχαν το 41-56.Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-56 με σουτ Ο Καστραντάς.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι The Saints έτρεξαν σερί 10-0 και το σκορ έγινε 53-56 ,αρχικά ο Τσατσαρούνος με 1/2 βολές, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Κωστάκης, ο Μαλινδρέτος με 4 πόντους του και ο Καλογερόπουλος με τρίποντο. Ο Τσομπάνογλου με γκολ φάουλ το 53-59 για τους Coffeewaukee Bugs. Ο Μαλινδρέτος με σουτ και ο Ταπραντζής με τρίποντο το σκορ έγινε 58-59.Ο Τσομπάνογλου με λει-απ το 58-61 και ο Ταπραντζής με νέο τρίποντο ισοφάρισε 61-61.Ο Τσομπάνογλου με 2/2 βολές (0:52)και ο Πετρέλλης με τα από κλέψιμο του 2/2 βολές (0:28)61-65.Το τελικό 63-65 πέτυχε με την εκπνοή του αγώνα ο Τσατσαρούνος.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Καπερώνης με 7 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 3 κοψίματα και ο Τσομπάνογλου με 18 πόντους ,3 ριμπάουντ ,6 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μαλινδρέτος με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 1 ασίστ ,ο Ταπραντζής με 9 πόντους, 9 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Καλογερόπουλος με 16 πόντους,6 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο.