14.3%
53.8%
19.5%
5.0%

Επιστροφή στις νίκες για τους Saints, οι οποίοι επικράτησαν των Jackal Trotters με 51-26 . Στο πρώτο ημίχρονο, οι «Άγιοι» είχαν τον έλεγχο του αγώνα και το προβάδισμα, με τους Trotters να προσπαθούν να μειώσουν σε ένα καλό τους διάστημα στη δεύτερη περίοδο. Παρόλ’αυτά, οι Saints διατήρησαν διψήφιο προβάδισμα και μάλιστα το αύξησαν σημαντικά στο δεύτερο μέρος για να πάρουν μια εύκολη νίκη στο φινάλε.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Saints να μπαίνουν πιο δυνατά. Προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά με 8-0 από τους Τσιβελεκίδη, Κοντόπουλο και Καλογερόπουλο, οι Παπαδόπουλος, Χότοβα πέτυχαν το 8-4 και στα τελευταία λεπτά του πρώτου δεκαλέπτου οι Saints έτρεξαν ένα σερί 7-0 με τους Παύλου και Τσιβελεκίδη για το 15-4.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Trotters προσπάθησαν να μειώσουν, αλλά οι Saints διατήρησαν τη διαφορά. Ο Κουρκουνάκης έκανε το 17-4, ακολούθησε σερί 0-7 από Παπαδόπουλο, Μπράνη για το 17-11, ο Κοντογιάννης έκανε το 19-11, ο Παπαδόπουλος απάντησε για το 19-13, ο Καρατζάς το 21-13, ο Παπαδόπουλος με μια βολή το 21-14 και οι Κοντογιάννης, Καρατζάς το 26-14 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Saints συνεχίζουν σε ξέφρενο ρυθμό. Ο Καρατζάς σκόραρε για το 28-14, ο Παπαδόπουλος από μέση απόσταση έκανε το 28-16, οι Καρατζάς, Κουρκουνάκης σημείωσαν το 33-16, ο Κακκαβάς έδωσε ανάσα στην ομάδα του για το 33-18, ο Παύλου πέτυχε τρίποντο για το 36-18, ξανά ο Κακκαβάς για το 36-20, και οι Κοντόπουλος, Καρατζάς έκαναν το 39-20, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Saints διευρύνουν κι άλλο τη διαφορά. Ο Τουμάσης αρχικά μείωσε με μια βολή σε 39-21, ακολούθησε σερί 8-0 από Τσιβελεκίδη, Κοντόπουλο, Κοντογιάννη για το 47-21, οι Ταμπάκος, Παπαδόπουλος μείωσαν σε 47-25, ο Κουρκουνάκης το 49-25, ο Ταμπάκος με μια βολή το 49-26 και ο Καλογερόπουλος διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης 51-26.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε ο τρομερός Ανδρέας Καρατζάς, ο οποίος σημείωσε 10 πόντους, 20 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Κοντόπουλος και Κοντογιάννης. Από τους Trotters, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Τουμάση και Κοντογιάννη.