6.3%
41.9%
30.0%
28.6%

The Saints vs L.A.P.D.54-55.Ντέρμπι με τελικούς νικητές τους L.A.P.D.με τον Μαλινδρέτο να χάνει την βολή που θα έστελνε το ματς στην παράταση(0:00,8)MVP του αγώνα ο Ζαπαντιώτης με 20 πόντους,16 ριμπάουντ και 1 ασίστ

Το ματς ξεκίνησε με 0-8 για τους L.A.P.D.με 4 πόντους ο Ζαπαντιώτης,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Στρατογιάννης  και με κλέψιμο και λει-απ ο Τζουαννόπουλος .Μείωσαν με σουτ ο Δαγκλής και με τρίποντο ο Σαρδιανός σε 5-8 για τους The Saints .Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ζαπαντιώτης το 5-10 .Με hook ο Βαρλάμης και με σουτ ο Δαγκλής για το 9-10 .Το τρίποντο ο Προύτζας και με σουτ ο Αρζουμανίδης για το 9-15. Το δεκάλεπτο τελείωσε 10-15 με 1/2 βολές ο Μαλινδρέτος .

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ζαπαντιώτης έγραψε το 10-17 με 2/2 βολές για τους L.A.P.D.Ο Μαλινδρέτος με σουτ από την γωνία  και με σουτ ο Δαγκλής για το 14-17 για τους The Saints. Με τρίποντο ο Παλαμηδάς και με 1/2 βολές ο Προύτζας για το 14-21.Με γκολ φάουλ ο Τσατσαρούνος και με σουτ από την γωνία ο Μαλινδρέτος για το 19-21.Ο Ζαπαντιώτης με 1/2 βολές για το 19-22 και το δεκάλεπτο τελείωσε 23-22 ο Σαρδιανός και ο Δαγκλής .

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Ζαπαντιώτης με λει-απ και με τρίποντο ο Προύτζας για το 23-27 για τους L.A.P.D.Ο Βαρλάμης μείωσε 25-27 για τους The Saints.Ο Στρατογιάννης με σουτ έκανε το 25-29  και ο Καλογερόπουλος για το 27-29.Ο Ζαπαντιώτης με 6 πόντους ,ο Αρζουμανίδης με 3 πόντους και ο Προύτζας με τρίποντο έγραψαν το 27-41.Ο Σαρδιανός ,ο Μαλινδρέτος και ο Καλογερόπουλος μείωσαν σε 33-41.Με 1/2 βολές ο Στρατογιάννης  για το 33-43.Ο Μαλλινδρέτος με σουτ για το 35-42 και ο Προύτζας με σουτ για το 35-44.Δαγκλής και Μαλινδρέτος πέτυχαν το 39-44.Το δεκάλεπτο τελείωσε 39-47 με 2/2 βολές ο Στρατογιάννης και με 1/2 βολές ο Προύτζας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Στρατογιάννης με 2/2 βολές το 39-49 για τους L.A.P.D. .Ο Μαλινδρέτος με 4 πόντους μείωσε για τους The Saints.σε 43-49.Ο Ζαπαντιώτης πέτυχε το 43-51 με hook.Ο Μαλινδρέτος με 2/2 βολές και 4 πόντους του Δαγκλή για το 49-51.Με 1/2 βολές ο Ζαπαντιώτης έκανε το 49-52.Ο Δαγκλής και ο Μαλινδρέτος με σουτ για το 53-52(1:20)ο Προύτζας με ντράιβ (0:32)και ο Αρζουμανίδης με 1/2 βολές για το 53-55(0:07,6). Με τον Μαλινδρέτο να κερδίζει φάουλ (0:00,8) 1/2 και το τελικό 54-55.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Προύτζας με 15 πόντους,7 ριμπάουντ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Στρατογιάννης με 9 πόντους και 15 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μαλινδρέτος με 20 πόντους,10 ριμπαόυντ και 1 κλέψιμο και ο Δαγκλής με 16 πόντους,12 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα.