0%
0%
0%
0%

Οι Nothing But Net κέρδισαν με 43-77 τους Saints για να ανέβουν στο 3-2 προσπαθώντας να καλύψουν το χαμένο έδαφος και να προλάβουν το τρένο του Α1.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 4-4 από τον Μαλινδρετο και τον Βαρλαμη για τους Saints, με τον Λαζαρετο, τον Καραμανη και τον Δημητρίου να απαντούν για τους Nothing But Net για το 6-13. Ο Σαρδιανος και ο Μαρκου μείωσαν σε 11-13, με τον Κοτσιφη, τον Καραμανη και τον Λαζαρετο να κλείνουν το δεκάλεπτο στο 11-20. Στη 2η περίοδο ο Καρατζας Γ. σκόραρε για το 11-24 με τον Δημητρίου να φέρνει το ματς στο 11-28. Ο Μαρκου απάντησε, με τον Λαζαρετο και τον Καρατζα Γ. να σκοράρουν για το 15-34. Ο Σαρδιανος έφερε την ομάδα του στο 17-34 και ο Κωστακης στο 19-38, με τον Κοτσιφη, τον Καραμανη και τον Δημητρίου να απαντούν για το 19-46 του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Δημητρίου έγραψε και το 19-48, με τον Λαζριδη και τον Μαλινδρετο να απαντούν, 23-48. Ο Δημητρίου έφερε το ματς στο 23-52, με τον Μαλινδρετο και τον Μαρκου να μειώνουν σε 27-52. Ο Καραμανης σκόραρε για το 27-55, για να απαντήσουν ο Κοτρωνης με τον Καραγιαννη, 32-55 και να σκοράρουν ο Μαλινδρετος με τον Βαρλαμη για το 36-57. Η 3η περίοδος έκλεισε από τον Καρατζα Γ. στο 36-59, με τον Λαζαρετο να γράφει το 36-63 στο 4ο δεκάλεπτο. Ο Παπασπυρου έφερε το ματς στο 38-65, για να απαντήσουν Μαλινδρετος και Μαρκου, 41-65. Ο Καραμανης σκόραρε για το 41-71, με τους Saints να απαντούν για να κλείσει το ματς στο 43-77 από τον Λαζαρετο και τον Καρατζα Α..

Τα λάθη ήταν 15-15 στο ματς, τα κλεψίματα 11-13 και οι ασίστ 6-25. Στα ριμπάουντ οι Nothing But Net είχαν τον απόλυτο έλεγχο, 27-62 με 12-23 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/15 τρίποντα και τους Saints 3/19. Στα δίποντα οι Nothing But Net είχαν 48% και οι Saints 28%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Λαζαρετος είχε 20 πόντους και 21 ριμπάουντ, ο Καραμανης 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 10 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Δημητρίου 14 πόντους, 5 ριμπάουντ, ο Καρατζας Γ. 11 πόντους, 21 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα, ο Κοτσιφης 9 πόντους, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Saints ο Μαλινδρετος είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Μαρκου 11 πόντους, 3 κλεψίματα.