5.9%
20.0%
31.0%
16.7%

Σε ένα ματς με χαμηλό σκορ, οι Perama Tigers κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στους Saints, οι οποίοι δεν βρήκαν ρυθμό στην αναμέτρηση με αποτέλεσμα να πέσουν στο 4-3 στην βαθμολογία. Οι δύο ομάδες μπήκαν νωθρά στο ματς, με την ομάδα του Περάματος να χτίζει από νωρίς ένα αρκετά καλό προβάδισμα, το οποίο οι ¨Άγιοι” δεν κατάφεραν να κάμψουν και έτσι θα ψάξουν στο επόμενο παιχνίδι το ροζ φύλλο.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Saints να ανοίγουν το σκορ με δίποντο του Νιάρχου και τους Perama Tigers να μπαίνουν στο ματς με τρίποντο του Γκότση, δίποντο του Ρήγου και σουτ μέσης απόστασης του Λουκατάρη για το 2-7, το οποίο θα είναι και το σκορ του δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Perama Tigers με 3 δίποντα των Μαγουλά, Πεδιαδίτη και Ζουπάνο, θα ανοίξουν τη διαφορά στους 11 πόντους για το 2-13, οι Saints θα μειώσουν με τον ίδιο τρόπο, αφού οι Καλογερόπουλος, Νιάρχος και Καρατζάς θα ευστοχήσουν σε 3 δίποντα και θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 5 πόντους για το 8-13. Με τρίποντο θα απαντήσει ο Ρήγος και δίποντο ο Λουκατάρης για το 8-18 των Perama Tigers, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσει με σουτ μέσης απόστασης ο Κοντόπουλος, με τις δύο ομάδες να οδγούνται στα αποδυτήρια με το σκορ στο 10-18.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι “Άγιοι” θα μειώσουν με 2 δίποντα των Τσιβελεκίδη και Νιάρχο σε 14-18, ο Ρήγος με τρίποντο θα κάνει το 14-21, ενώ ο Καλογερόπουλος με βολή θα μειώσει στους 6 το ματς για το 15-21. Εκεί, ο Λουκατάρης με δίποντο και ο Ξαγοράρης με δίποντο και βολή θα διαμορφώσουν το 15-26, ο Τσιβελεκίδης με 5 σερί πόντους θα μειώσει στους 6 πόντους για το 20-26, ενώ ο Θεοχάρης με ένα πολύ δύσκολο δίποντο θα απαντήσει για το 20-28 του παιχνιδιού. Έπειτα από μία πολύ όμορφη συνεργασία, οι Saints θα βρουν σκορ με δίποντο στη ρακέτα από τον Καρατζά, ενώ το δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δικό του δίποντο ο Ζουπάνος στη λήξη για το 22-30 των Perama Tigers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Καλογερόπουλος θα κερδίσει φάουλ και θα οδηγηθεί στην γραμμή της φιλανθρωπίας όπου θα ευστοχήσει σε 1/2 βολές, μειώνοντας σε 23-30, ο Μαγουλάς έπειτα από μία εξαιρετική πάσα του Ρήγου στον αιφνιδιασμό και δίποντο του Ζουπάνου στη συνέχεια θα κάνουν το 23-34 στο ματς. Οι Saints θα μειώσουν με δίποντο του Καρατζά για το 25-34, ενώ οι Perama Tigers θα σφραγίσουν το παιχνίδι με τρίποντο του Γκότση και δίποντο του Ξαγοράρη για το τελικό 25-39.

Πολυτιμότερος παίκτης του παιχνιδιού αναδείχθηκε ο Φάνης Λουκατάρης ο οποίος σταμάτησε στους 6 πόντους, ενώ παράλληλα μάζεψε 6 ριμπάουντ, έκλεψε 1 φορά την μπάλα και σταμάτησε τον αντίπαλο σε 1 του προσπάθεια, για να συγκεντρώσει 9 βαθμούς στην κλίμακα αξιολόγησης. Επίσης σε καλή βραδιά βρέθηκαν οι Μαγουλάς και Θεοχάρης, ενώ από τους Saints ξεχώρισε η προσπάθεια των Νιάρχο και ο Καρατζά.