13.6%
66.7%
45.7%
25.0%

Οι Utah Stars κατάφεραν να ξεπεράσουν και το εμπόδιο των Saints και να φτάσουν στην τρίτη τους σερί νίκη, επικρατώντας με το 41-55. Το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες αρκετά κοντά στο σκορ (22-28), παρόλα αυτά οι Stars με ένα φοβερό τρίτο δεκάλεπτο και το επιμέρους 4-17, εξασφάλισαν μια διαφορά ασφαλείας την οποία ποτέ δεν αποχωρίστηκαν και την συντήρησαν ως και την λήξη του ματς.

Το ματς θα ξεκινήσει με καλάθι του Νιάρχου για το 2-0, 2-2 ο Μήτρου, Τσιβελεκίδης και Παύλου για το 6-2, Σακελλαρίου για το 6-4, Τσιβελεκίδης με τρίποντο για το 9-4, 9-6 ο Μανωλιάς, Κοντόπουλος και 11-6, ενώ ο Δαγρές και ο Μπεκιάρης θα σκοράρουν διαδοχικά για να βάλουν μπροστά την ομάδα τους με 11-12.

Δεύτερο δεκάλεπτο και 12-12 από τον Νιάρχο, σερί 0-7 των Utah με 2 τρίποντα Γεωργίου και μια βολή του Μήτρου για το 12-19, 14-19 ο Κοντόπουλος, 14-21 ο Χουντής, Παύλου και Κοντόπουλος μειώνουν σε 19-21, Χουντής, Δαγρές και Μήτρου απαντούν όμως για το 19-26, 21-26 από τον Κοντόπουλο, 21-28 ο Αρβανιτάκης, ενώ το 22-28 το ημιχρόνου θα γίνει με βολή του Νιάρχου.

Στην επανάληψη πρώτος θα σκοράρει ο Δημητρίου για το 24-28, Χουντής και Γεωργίου και 24-35, ξανά ο Δημητρίου για το 26-35, ενώ με ένα 0-10 οι Stars με σκόρερ τους Φόρτη, Μανωλιά, Σακελλαρίου και Αρβανιτάκη θα κάνουν το 26-45.

Τέταρτο δεκάλεπτο και Τσιβελεκίδης και Πάυλου για το 31-45, Βελής και Ιωαννίδης για το 31-49, Παύλου και 32-49, 32-52 ο Μανωλιάς, Δημητρίου και Τσατσαρούνος για το 36-52, 36-55 ο Αρβανιτάκης, ενώ ο Τσατσαρούνος και ο Παύλου θα διαμορφώσουν το τελικό 41-55.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Μανωλιάς, ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 7 πόντους με 8 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 6 ασίστ και 2 τάπες, φτάνοντας έτσι τους 19 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Μανωλιά, από τους Utah Stars ξεχώρισε και ο Μπεκιάρης, με τον Γεωργίου να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους The Saints σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Κοντόπουλος και ο Τσιβελεκίδης.