0%
0%
0%
0%

Οι Titans κέρδισαν με 71-46 τους Athens Supergrungers για να ανέβουν στο 3-1 στον όμιλο και να συνεχίσουν να παλεύουν για το Α1.

Το ματς ξεκίνησε με 5-0 για τους νικητές από τον Κεραμιδα, για να απαντήσει ο Κανελλόπουλος για το 5-3. Ο Μουρτος και ο Πιστης έφεραν την ομάδα τους στο 9-3 και λίγο μετά στο 14-5, για να κλείσει από τον Παπαδάκη το δεκάλεπτο στο 14-7. Στη 2η περίοδο ο Ηλιαδακης, ο Κεραμιδας και ο Μουρτος έγραψαν το 29-7 για τους Titans, με σερί 15-0. Ο Τσιπρας διέκοψε το σερί, για να απαντήσουν ο Ηλιαδακης με τον Κεραμιδα και τον Μπαμπατσικο για το 36-9, με το ημίχρονο να κλείνει από Τζολακη και Μπαμπατσικο στο 38-11. Στην επανάληψη ο Αιβαλιωτης σκόραρε για το 38-13, με τον Ηλιαδακη και τον Μπαμπατσικο να απαντούν. Ο Τζολακης με τον Κατσαμπανη έφεραν το ματς στο 46-17, με τον Μουρτο να απαντά και τον Αϊβαλιωτη να σκοράρει για το 46-19. Ο Λαδοπουλος έφερε την ομάδα του στο 53-21 στο δεκάλεπτο, με τον Σωμαρακη να σκοράρει για το 55-21 στην 4η περίοδο. Ο Κατσαμπανης απάντησε, με τον Παπαδακη να σκοράρει και τον Τσιπρα να γράφει το 57-28. Με τον Μουρτο και τον Πιστη οι Titans πήγαν στο 63-28, για να απαντήσουν ο Τσιπρας με τον Κανελλόπουλο. Ο Κατσαμπανης έγραψε το 65-35, με τον Πιστη να απαντά και τον Κατσαμπανη με τον Κανελλόπουλο να φέρνουν το ματς στο 68-43, για να κλείσει το ματς από Τρουλη και Κανελλόπουλο στο 71-46.

Τα λάθη ήταν 5-22 στο ματς, τα κλεψίματα 16-5 και οι ασίστ 26-4. Στα ριμπάουντ οι Athens Supergrungers είχαν τον έλεγχο, 33-56 με 10-26 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 3/15 τρίποντα και τους Athens Supergrungers 3/16. Στα δίποντα οι Titans είχαν 48% και οι Athens Supergrungers 30%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μουρτος είχε 17 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 5 κλεψίματα, ο Πιστης 12 πόντους, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Ηλιαδακης 12 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, ο Κεραμιδας 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Μπαμπατσικος 7 πόντους, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Athens Supergrungers ο Κατσαμπανης είχε 10 πόντους, 15 ριμπάουντ, 4 ασίστ, ο Κανελλόπουλος 10 πόντους, ο Αϊβαλιωτης 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, ο Τσιπρας 7 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Παπαδακης 7 πόντους, 6 ριμπάουντ.