0.0%
33.3%
36.7%
42.9%

Tomahawks vs Θαλασσόλυκοι 59-58.Καταπληκτικό φινάλε στην Ριζούπολη, οι Θαλασσόλυκοι ήταν πολυ κοντά στην έκπληξη της αγωνιστικής παρά 1,6 δευτερόλεπτα,με τον Μέξα να κλέβει το ροζ φύλλο από τους Θαλασσόλυκους με δικό του καλάθι. Mvp του αγώνα ο τρομερός Μέξας με 27 πόντους, 21 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από τον Μέξα 2-0 για τους Tomahawks και ο Βασιλακόπουλος ισοφάρισε 2-2 για τους Θαλασσόλυκους. Με 4 πόντους του ο Κάρλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 6-2 και ο Δημητριάδης με σουτ από το High post το 6-4.Ο Μέξας με σουτ το 8-4 και ο Βασιλακόπουλος,ο Κόκλας και ο Μελετίδης σκόραραν και έγραψαν το 8-10.Ο Κάρλος ισοφάρισε 10-10 και ο Κόκλας με Hook και ο Βασιλακόπουλος με σουτ από το High post το 10-14.Ο Μέξας με 1/2 βολές το 11-14 και το δεκάλεπτο τελείωσε 11-19 με τρίποντο ο Δημητριάδης και με σουτ ο Βασιλακόπουλος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Θαλασσόλυκοι στο +12 11-23 με καλάθι από το low post ο Κόκλας και ο Μελετίδης με καλάθι από το ζωγραφιστό. Ο Κουμπαράκης από το low post και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέξας και μείωσαν σε 15 -23 για τους Tomahawks. Ο Βασιλακόπουλος από το High post το 15-25 και ο Κουμπαράκης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 17-25.Ο Κόκλας με 4 πόντους του έγραψε το 17-29 και ο Μέξας με καλάθι από το ζωγραφιστό, 1/2 βολές και με coast to coast μείωσε σε 22-29.Ο Δημητριάδης με τρίποντο το 22-32 και ο Θειακούλης με σουτ και ο Κάρλος με 1/2 βολές το 25-32.Ο Δημητριάδης με 2/2 βολές και ο Βασιλακόπουλος με 1/2 βολές το 25-35 .Ο Θειακούλης με σουτ το 27-35 και το δεκάλεπτο τελείωσε 27-38 με τρίποντο ο Βασιλακόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Βασιλακόπουλος με 1/2 βολές το 27-39 για τους Θαλασσόλυκους. Από το low post ο Κουμπαράκης το 29-39 για τους Tomahawks. Ο Δημητριάδης με σουτ το 29-41 και με σερί 8-0 το σκορ έγινε 37-41,αρχικά ο Μέξας το καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ ,λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Κάρλος,ο Μέξας με 2/2 βολές και ο Κάρλος ξανά με λει-απ στον αιφνιδιασμό. Ο Καραγιαννίδης με 1/2 βολές το 37-42 και ο Κάρλος με σουτ και 2/2 βολές και ο Ανδριαδάκης με λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 43-42.Ο Βασιλακόπουλος μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε το 43-44 και ο Ανδριαδάκης με Hook το 45-44.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους Θαλασσόλυκους να περνούν ξανά μπροστά στο σκορ με 45-48 ,ο Δημητριάδης και ο Βασιλακόπουλος με σουτ.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Βασιλακόπουλος και ο Δημητριάδης έγραψαν το 45-52 για τους Θαλασσόλυκους. Ο Μέξας με σουτ και ο Κάρλος με λει-απ μείωσαν 49-52 για τους Tomahawks. Ξανά ο Βασιλακόπουλος με σουτ το 49-54 και ο Μέξας με τα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και με 1/2 βολές μείωσε 52-54.Ο Μελετίδης με σουτ από την γωνιά το 52-56 και οι Tomahawks πέρασαν μπροστά στο σκορ με 57-56,αρχικά ο Μέξας με σουτ, με 1/2 βολές ο Γώγολος (1:54)και ο Μέξας με 2/2 βολές (1:20).Απίστευτο φινάλε με τον Μελετίδη να σκοράρει (0:03,4)μετά από επιθετικό ριμπάουντ. Τάιμ άουτ οι Tomahawks και ο Κάρλος πασά στο ζωγραφιστό και ο Μέξας χάρισε την νίκη στην ομάδα του (0:01,6).

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Ανδριαδάκης με 4 πόντους, 5 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 5 κλεψίματα και ο Κάρλος με 17 πόντους, 3 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο εκπληκτικός Δημητριάδης με 18 πόντους, 11 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 8 κλεψίματα,ο Κόκλας με 10 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Βασιλακόπουλος με 23 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 ασίστ.