11.8%
39.1%
46.3%
25.0%

Tomahawks vs Τουβλεικερς 64-68.Ματς με πολλές ανατροπές και εναλλαγές στο σκορ, με τους Τουβλέικερς να παίρνουν την νίκη στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ,με τον Κριτσωτάκη να δίνει την νίκη στην ομάδα του ευστοχώντας σε 2/2 βολές και καλάθι στον αιφνιδιασμό.MVP του αγώνα ο Κοσκέρας με 20 πόντους,19 ριμπάουντ(16-3) και 3 ασίστ.

Οι Τουβλέικερς ξεκίνησαν με 0-8 σερί με καλάθι από το High post του Μπαλάσκα και τρίποντα του Καμινάρη και Μαρίνου.Ο Κορωνιός με 9 πόντους έγραψε το 9-8.Δύο τρίποντα του Μαρίνου και ένα του Γαζεπίδη για το 9-17 για τους Τουβλέικερς.Το δεκάλεπτο τελείωσε 13-17,με τον Κορωνιό να έχει πετύχει όλους τους πόντους τις ομάδος του.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Tomahawks έπαιξαν χωρίς τον τραυματία Κορωνιό. και στο ξεκίνημα ο Μπαλάσκας από την γωνία με δίποντο,ο Κοσκέρας με τρίποντο και ο Κριτσωτάκης, από μαγική πάσα του Λειβαδά, για το 13-24.Το τρίποντο του Αυγέρη και ο Μέξας με 7 πόντους για το 23-24.Ο Μπαλάσκας με σουτ ,καλάθι του Γαζεπίδη και τρίποντο του Μαρίνου για το 23-31.Ο Κάρλος στον αιφνιδιασμό έκανε το 25-31,με τον Γαζεπίδη με 1/2 βολές  για το 25-32 σκορ δεκάλεπτου.

Τρίτο δεκάλεπτο επιστροφή του Κορωνιού και σκόραρε το 27-32.Καλάθι του Λειβαδά και 1/2 βολές του Κοσκέρα για το 27-35. Ο Μέξας με γκολ φάουλ και καλάθι έγραψε το 32-35.Ο Κοσκέρας από το ζωγραφιστό για το 32-37.Ο Γώγολος με σουτ για τους Tomahawks και ο Κοσκέρας για τους Τουβλεικερ έγραψαν το 34-39.Με 2/2 βολές ο Μέξας για το 36-39 και Μαρίνος με σουτ από τα 7 μέτρα για το 36-41.Ο Μέξας έκανε το 39-41.Ο Κοσκέρας με καλάθι για το 39-43.Ο Κορωνιός απάντησε 41-43 .Ο Κριτσωτάκης με σουτ και 1/2 βολές του Μπαλάσκα για το 41-46.Ο Κορωνιός μείωσε 45-46.Με 4 πόντους ο Κοσκέρας έγραψε το 45-50.Ο Γώγολος σκόραρε για το 47-50.Ο Κριτσωτάκης από πάσα του Γαζεπίδη για το 47-52 και ο Κορωνιός με τρίποντο buzzer για το 50-52.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κορωνιός ισοφάρισε 52-52 και ο Μέξας έδωσε το προβάδισμα για το 54-52.Ο Κριτσωτάκης απάντησε με καλάθι για το 54-54.Ο Μέξας με 6 πόντους για το 60-54 για τους Tomahawks.Με 1/2 βολές από τον Καμινάρη και Λειβαδά για το 60-56.Ο Κορωνίος σκόραρε το 62-56.Οι Τουβλέικερς με 4 πόντους του Κοσκέρα μείωσαν 62-60.Με σουτ ο Μέξας από το πλάι για το 64-60 δυόμιση λεπτά πριν το τέλος. Ο Μπαλάσκας με καλάθι έγραψε το 64-62.Ισοφάρισε ο Κοσκέρας 64-64  1:26 πριν το τέλος.Με 2/2 βολές ο Κριτσωτάκης 0:47 πριν το τέλος για το 64-66.Ο Κριτσωτάκης έκλεψε την μπάλα, πέτυχε το καλάθι, στον αιφνιδιασμό 0:23 για το 64-68 που ήταν και το τελικό σκορ.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κριτσωτάκης 12 πόντους,6 ριμπάουντ ,6 ασίστ και 3 κλεψίματα,ο Μαρίνος με 12 πόντους(4 τρίποντα) και 2 ριμπάουντ και ο Μπαλάσκας με 9 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μέξας με 27 πόντους και 24 ριμπάουντ(12-12),Κορωνιός με 28 πόντους και 5 ριμπάουντ και ο Γώγολος με 4 πόντους και 8 ριμπάουντ.