5.3%
50.0%
33.8%
16.7%

Tomahawks vs Anonymous 72-66.Ο Σελινιασμένος Μέξας με 54 πόντους, 32 ριμπάουντ και με 71 efficiency , οδήγησε τους Tomahawks στην νίκη.Οι Anonymous με λάθος επιλογές στο τέλος της κανονικής διάρκειας έδωσαν ευκαιρία στους Tomahawks να στείλουν το ματς στην παράταση όπου πήραν και τη νίκη.Mvp του αγώνα ο Μέξας με 54 πόντους, 32 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από σουτ από την γωνιά ο Σακελαρόπουλος 0-2 για τους Anonymous. Ο Μέξας από επιθετικό ριμπάουντ ισοφάρισε 2-2 για τους Tomahawks. Ο Δάσκαλος με σουτ το 2-4 και ο Μέξας με coast to coast το 4-4.Ο Κοντάμπασης με σουτ από την γωνιά το 4-6 και ξανά ο Μέξας με coast to coast το ματς στα ίσα 6-6.Ο Αδάμης και ο Κεραμυδάς με σουτ έγραψαν το 6-10 και ο Κουμπαράκης με σουτ έκανε το 8-10.Ο Πατερογιαννάκης με τρίποντο το 8-13 και ο Μέξας με 2/2 βολές το 10-13.Ο Κούτσης με τρίποντο το 10-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε 13-16 με τρίποντο ο Γώγολος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μέξας με 2/2 βολές και σουτ πέτυχε το 17-16 για τους Tomahawks. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Αδάμης το 17-18 για τους Anonymous. Ο Μέξας με γκολ φάουλ το 20-18 και ο Αδάμης ισοφάρισε 20-20 από το ζωγραφιστό. Ο Γώγολος με σουτ ,ο Μέξας με 2/2 βολές και σουτ και ο Γώγολος με σουτ από την γωνιά έγραψαν το 28-20.Ο Σακελαρόπουλος με 3/4 βολές μείωσε 28-23.Ο Κουμπαράκης με 1/2 βολές το 29-23 και ο Δάσκαλος με σουτ το 29-25.Ο Γώγολος με σουτ και ο Μέξας με coast to coast έγραψαν το 33-25.Το δεκάλεπτο τελείωσε 33-25 με σουτ ο Αδάμης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Πατερογιαννάκης και ο Κεραμυδάς σκόραραν και μείωσαν σε 33-31 για τους Anonymous. Ο Κουμπαράκης με Hook πέτυχε το 35-31 για τους Tomahawks. Ο Αδάμης με 4 πόντους του και ο Πατερογιαννάκης με ντραιβ πέτυχαν το 35-37 και ο Μέξας ισοφάρισε 37-37 με coast to coast. Ο Πατερογιαννάκης με τρίποντο πέτυχε το 37-40 και ο Κουμπαράκης με 1/2 βολές έκανε το 38-40.Ο Κοντάμπασης με 1/2 βολές το 38-41 και ο Μέξας με 8 πόντους του, σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ,με coast to coast και με 2/2 βολές,έγραψε το 44-41.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δάσκαλος το 44-43 και ο Μέξας με 2/2 βολές το 46-43.Το δεκάλεπτο τελείωσε 46-45 με σουτ ο Δρόσος.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Κούτσης με εύστοχο σουτ έδωσε το προβάδισμα στους Anonymous 46-47.Ο Μέξας με σουτ από την γωνιά έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του 48-47 για τους Tomahawks. Ο Δρόσος με 4 πόντους του από σουτ και ο Αδάμης με 1/2 βολές πέτυχαν το 48-52.Ο Κουμπαράκης με καλάθι από το ζωγραφιστό μείωσε 50-52.Ο Αδάμης και ο Κασιώτης με σουτ έγραψαν το 50-56 και ο Μέξας με σουτ το 52-56.Ο Σακελαρόπουλος και ο Δρόσος 52-60.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μέξας και με 2/2 βολές του το σκορ έγινε 56-60.Ο Αδάμης με καλάθι στον αιφνιδιασμό το πέτυχε το 56-62(2:20) πριν το φινάλε. Οι Tomahawks κατάφεραν και ισοφάρισαν 62-62 ,αρχικά ο Μέξας με 1/2 βολές(1:31 14/14 πριν χάσει την βολή.),Κουμπαράκης με 1/2 βολές (1:05)Ο Μέξας με 2/2 βολές (0:30)και 2/2 βολές (0:25).Οι Anonymous θα μπορούσαν να πάρουν την νίκη στο φινάλε είχαν χαμένα σουτ και το ματς στην παράταση.

Παράταση και Μέξας με coast to coast πέτυχε το 64-62 για τους Tomahawks .Ο Σακελαρόπουλος με 1/2 βολές έκανε το 64-63 για τους Anonymous. Ο Μέξας από το High post πέτυχε το 66-63 και το ματς στα ίσα 66-66 με 2/2 βολές ο Πατερογιαννάκης (1:39)και 1/2 βολές ο Δρόσος (1:18).Ο Μέξας με 2/2 βολές (0:49),(0:34) και με coast to coast (0:20)πέτυχε το 72-66.Οι Anonymous στο τελευταίο λεπτό ήταν άστοχοι 0/2 βολές, 0/1 δίποντα και 0/2 τρίποντα.

Για τους νικητές που αγωνίστηκαν μόνο με 5 παίχτες ξεχώρισε ακόμα ο Κουμπαράκης με 9 πόντους,11 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε  ο Πατερογιαννάκης με 12 πόντους,8 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Αδάμης με 17 πόντους με 6 ριμπάουντ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.