23.5%
66.7%
43.2%
24.2%

Ένα πολύ ωραίο ματς διεξήχθη το βράδυ της Τετάρτης μεταξύ των Carnavaliers και των Tomahawks. Οι μεν ήθελαν να επιστρέψουν στις νίκες, οι δε να σπάσουν το σερί ηττών. Μόνο οι πρώτοι πέτυχαν το στόχο τους, όμως οι Tomahawks μπορούν να κρατήσουν την πολύ καλή εμφάνιση και τον χαρακτήρα που έδειξαν και έφτασαν το ματς στους 4 πόντους.

Ο Μυλωνάς ξεκίνησε το ματς με τρίποντο, τάπα και δίποντο. Ο Ανδριαδάκης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ, ωστόσο ο Μυλωνάς έγραψε το 7-2. Λίγο αργότερα ο Μυλωνάς μπήκε σε θέση πασέρ με τον Καλόγηρο να σκοράρει σε αιφνιδιασμό(13-8). Το τρίποντο του Κωρονιού και το καλάθι του Ανδριαδάκη έφεραν την ισορροπία στο ματς.Ο Μυλωνάς συνέχισε να σκοράρει κυρίως με αιφνιδιασμούς, όμως οι Κάρλος-drive- και Μέξας-ποστ- είχαν τις απαντήσεις για να κλείσει το δεκάλεπτο 17-17.

Ο Αυγέρης άνοιξε το δεκάλεπτο με ντράιβ και έδωσε το έναυσμα για ένα μίνι show των Tomahawks. Τρίποντο ο Κορωνιός, δύο τρίποντα ο Ανδριαδάκης και το σκορ πήγε στο 19-27. Μόνο ο Πασχαλίδης κατάφερα να σκοράρει στο διάστημα αυτό με ωραίο ποστ, ενώ έκανε και ένα μπλοκ. Ο Παυλίδης έκλεψε και μοίρασε ωραία στον Μυλωνά για το 25-32, και ο τελευταίος προσέθεσε ακόμα δύο πόντους με κλέψιμο και αιφνιδιασμό επίσης. Το ημίχρονο έκλεισε 31-36.

Ο Κάρλος μεγάλωσε την διαφορά για τους Tomahawks, όμως οι Carnavaliers με αιχμή του δόρατος τον Πασχαλίδη ξεκίνησαν την ανατροπή. Ένα σερί 12-0 που είχε ωραία ασίστ του Καλόγηρου στον Κομμάτα και δύο τρίποντα του Πασχαλίδη, ήταν αρκετό για να πάει το ματς 43-38. Ο Κορωνιός έβαλε ωραίο ντράιβ στην λήξη του χρόνου, ωστόσο ο Πασχαλίδης απάντησε με αντίστοιχο τελείωμα(47-42),Ο Κορωνιός από ριμπάουντ σκόραρε και πάλι με σουτ για το 47-44, το show του Πασχαλίδη όμως δεν είχε τελειώσει ακόμα. Πρώτα τάπα μετά τρίποντο (50-44), πριν περάσει την σκυτάλη στον Παυλίδη που σκόραρε από τα 6,75 στην λήξη σχεδόν του δεκαλέπτου(55-44).

Ο Πασχαλίδης δεν είχε «ηρεμήσει» από το 3ο δεκάλεπτο, έτσι σκόραρε ένα ακόμα τρίποντο πριν ο Κουμπαράκης σκοράρει από επιθετικό ριμπάουντ για το 58-48. Ο Κομμάτας ανέλαβε δράση και σκόραρε και αυτός από όμοια θέση με τον συμπαίκτη του γράφοντας το 61-48, και ενώ το σκορ έφτασε σιγά σιγά 66-50 οι Tomahawks έδειξαν τα απαραίτητα ψυχικά αποθέματα για να παλέψουν . Καλάθι και φάουλ ο Μέξας, δίποντο ο Ανδριαδάκης και δύο σερί καλάθια από τον Μέξα μετά από ριμπάουντ πήγαν το ματς στο 66-59. Εκεί ο Μυλωνάς σκόραρε μεγάλο τρίποντο, ωστόσο η βολή του Γώγολου και το δίποντο του Κορωνιού πήγαν το σκορ στο 69-62.  Μία βολή από τον Κομμάτα εύστοχη και δύο σερί καλάθια του Ανδριαδάκη που μάζευε ηρωικά επιθετικά ριμπάουντ ήταν ο επίλογος του ματς. Αν και αστόχησαν οι Carnavaliers στις τελευταίες επιθέσεις, οι Tomahawks δεν είχαν τον απαραίτητο χρόνο για την ανατροπή. Τελικό σκορ 70-66.

MVP ο Μυλωνάς με 26 πόντους, 8 ριμπάουντς, 7 ασίστς, 3 κλεψίματα και 1 μπλοκ. Τρομερός και ο Πασχαλίδης με 16 πόντους(6/10) και 4 τάπες! Από τους Tomahawks ο Ανδριαδάκης είχε 20+ πόντους και ριμπάουντς(!), ενώ ο Μέξας έβαλε 13 πόντους με 13 ριμπάουντς και μία τάπα.