17.6%
38.5%
40.8%
26.9%

Σε παιχνίδι για έναν πρωταγωνιστή εξελίχθηκε το ματς μεταξύ των Tomahawks και των Cringers B.C. Οι Cringers B.C. ήταν τελικά οι νικητές με τελικό σκορ 71-60. Τα μικρά rotation δεν βοήθησαν τους Tomahawks να κερδίσουν το ματς και η κούραση μετά από 40 λεπτά ήταν εμφανής στους παίκτες.

Το πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με τους Cringers B.C. να ανοίγουν το σκορ με δύο βολές του Μποτσάκου Θ. Την απάντηση έδωσε ο Μέξας με δικό του δίποντο. Ο Κουνάδης και Μποτσάκος Θ. έκαναν το 2-6 για τις Cringers B.C. Ξανά ο Μέξας μείωσε για να πετύχουν μία βολή οι αντίπαλοι. Ο Φαναριώτης σημείωσε το πρώτο του τρίποντο στο ματς για να απαντήσει ο Οικονόμου. Ο Μέξας μείωσε ξανά στον πόντο για να λήξει η περίοδος με τρίποντο του Μποτσάκου Χ. για το 11-13.

Η δεύτερη περίοδος ξεκίνησε από εκεί που τελείωσε με το Μέξα να πετυχαίνει τέσσερις πόντους και τον Μποτσάκο Χ. να πετυχαίνει δύο ακόμη τρίποντα. Φασούλας και Φαναριώτης πέτυχαν από ένα δίποντο για να κάνουν το 17-21 υπέρ των Cringers B.C. Ο Ανδριαδάκης πέτυχε το πρώτο του δίποντο στο ματς με τον Κουνάδη να απαντάει με τον ίδιο τρόπο. Το δίποντο του Μέξα δεν θα προιδεαζε τους Tomahawks για αυτό που θα ακολουθούσε. Τρίποντο του Μποτσάκου και δύο βολές για να πάρει τη σκυτάλη ο Κουνάδης και ο  Κουτσιλιέρης για να διαμορφώσουν το 21-34 υπέρ των Cringers B.C. Ο Μέξας ξανά έκοψε το σερί των αντιπάλων με δίποντο. Ο Ανδριαδάκης , Κουτσιλιέρης και Φαναριώτης πέτυχαν από ένα δίποντο για να κλείσει η δεύτερη περίοδος στο 27-37.

Η τρίτη περίοδος ξεκίνησε με τον Μποτσάκο Θ. να ανεβάζει την διάφορα στο συν 12. Ο Μέξας με δίποντο και ο φαναριώτης με έξι  πόντους μείωσαν στο -4. Μποτσάκος Χ. και Φασούλας με μία βολή και ένα δίποντο  αντίστοιχα ανέβασαν πάλι τη διαφορά. Ο Κουμάντος για τους Tomahawks πέτυχε δίποντο για να απαντήσει ο Οικονόμου με τέσσερις προσωπικούς πόντους και ο Κουνάδης με δύο δικούς του. Ο Μέξας σημείωσε δίποντο για να ρίξει τη διαφορά στο μονοψήφιο αλλά ο Φασούλας είχε άλλη άποψη πετυχαίνοντας καλάθι και διαμορφώνοντας το σκορ της τρίτης περιόδου στο 39-52.

Η τέταρτη περίοδος έμελλε να είναι η πιο πλούσια από απόψη σκορ με το καλημέρα. Ο Νάμα και ο Μέξας πέτυχαν από δύο δίποντα για να απαντήσει ο Οικονόμου με έξι δικούς του πόντους. Ο Μέξας πέτυχε τη μοναδική του βολή στο ματς έχοντας αστοχήσει σε πληθώρα βολών προηγουμένως για να απαντήσει ο Τσάκος εκεί με το τέταρτο και τελευταίο τρίποντο του. Ο Φαναριώτης πέτυχε δίποντο και στη συνέχεια τρίποντο για να μειώσει. Η διαφορά δεν έλεγε να πέσει δραματικά. Το τρίποντο του Κουτσιλιέρη έκοψε τις όποιες ελπίδες για ανατροπή των Tomahawks αφού ξανα ανέβασε τη διαφορά στο συν 12. Ο  Ανδριαδάκης μείωσε με τρίποντο για να απαντήσει με τον ίδιο τρόπο ο Φασούλας. Το τρίποντο του Φαναριώτη ήταν η απέλπιδα προσπάθεια των Tomahawks για ανατροπή αλλά μία βολή του Μποτσάκου Θ. και ένα τρίποντο του Κουτσιλιέρη με το χρόνο να είναι σύμμαχος τους τελείωσε το ματς.

Πολύ δυνατές μονομαχίες και ένα ματς που πλην ελάχιστων στιγμών δεν έκρυβε αμφισβητήσεις για το αποτέλεσμα. Δίκαιοι νικητές οι  Cringes B.C. αφού εκμεταλλεύτηκαν τις αδυναμίες των αντιπάλων στο έπακρο και πήραν το πολυπόθητο ροζ φύλλο. MVP για τους νικητές δεν ήταν άλλος από τον Μποτσάκο Χρήστο ο οποίος σημείωσε 14 πόντους με τέσσερα τρίποντα, 11 ριμπάουντ και 14 ασίστ πετυχαίνοντας ένα ασύλληπτο triple-double. Σημαντική ήταν και η βοήθειά του Οικονόμου ο οποίος πέτυχε 18 πόντους και είχε και τρία κοψίματα.